הצג גיליון RSS

gatrimon

ועד בית או חברה לניהול ואחזקת מבנים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 03/08/2010 שעה 08:51 (512 צפיות)
בעבר כל התחום של ניהול ועדי בתים ואחזקת בנייני מגורים היו נחלתו הבלעדית של ועד הבית. דיירי הבניין היו מתאספים ובוחרים מתוכם נציגים שישמשו כוועד הבית וידאגו לכל הנושאים הכרוכים בניהול השוטף של הבניין: דאגה לניקיון הלובי וחדרי המדרגות, לעבודות הגינון, לתחזוקה של המעליות, להחלפת נורות, לעבודות שיפוץ קלות וכמובן לגביית דמי ועד הבית מכל הדיירים.
כיום יותר ויותר בנייני מגורים מעדיפים להעביר את מלאכת ניהול הבתים לחברה חיצונית המתמחה בכך. כיום כמעט ולא תמצאו בנייני מגורים שבהם יש דיירים שמתנדבים ברצון לשמש כראשי ועד הבית. רבים רואים בכך טרחה רבה מדי וכאב ראש מיותר, שהם מעדיפים לחסוך מעצמם. כמו כן, אורח החיים המודרני והקדחתני, לא מותיר לאנשים זמן רב לטיפול בעניינים של ועד בית, כשיש להם כבר דאגות פרנסה, קריירה לטפח, משפחה לגדל וצרות משל עצמם.
גם אנשים שכבר היו מוכנים לתפקד כחברי ועד בית ולקחת על עצמם משימות הקשורות לניהול בתים, גילו במהרה שלא מדובר בתפקיד פשוט. זה אף פעם לא נעים להתדפק על דלתות השכנים ולבקש בפעם העשירית שיתנו את הצ'קים שהם חייבים לוועד הבית. חברי ועד בית גם נאלצים לספוג ביקורות רבות מדיירים אחרים שלא מסכימים עם ההחלטות הניהוליות שלהם, או אם האופן שבו הם החליטו לנצל את כספי הוועד למשל במקרה בו צריך לעשות לבניין שיפוץ כללי. שיפוצים זה בעיה מורכבת ולכן רצוי שיתעסקו בזה מי שמבין בעוניין. בבדרך כלל חברה לניהול ואחזקת מבנין חיצונית עובדת עם המון בניינים ולכן בוודאי שהם ישיגו מחירים טובים יותר לשיפוץ כללי של הבניין. לפעמים יש מצבים שחייבים כבר לערוך שיפוץ בניין. לא אחת ביקורות אלו מתפתחות לוויכוחים ולמריבות בין חברי ועד הבית לבין שאר הדיירים. במקרים רבים חברי ועד הבית מרגישים כי שאר הדיירים לא מעריכים את העבודה שהם עושים ואת הזמן שהם משקיעים בהתנדבות וללא קבלת שום תמורה כספית. במקום לזכות בשיתוף פעולה והכרת תודה מצד יתר השכנים, הם "זוכים" רק לטענות ולמענות אינסופיות. לכן, גם דיירים שהיו יכולים או רצו לתפקד כוועד הבית בבניין המגורים שלהם, מעדיפים כיום להימנע מכאב הראש המיותר הזה.
חברות לניהול בתים הם הפתרון האידיאלי עבור בנייני מגורים רבים, קטנים כגדולים. חברות לניהול בתים מבצעות את כל המשימות והמטלות הקשורות בניהול ואחזקת מבנים, וחוסכים לדיירים את כל הטרחה הכרוכה בבחירה ובקיומו של ועד בית מסודר. הן מבצעות אפילו את מלאכת גביית הצ'קים הבעייתית. וכפי שמתברר במהרה, דיירים נוטים לא להתווכח ולא לדחות תשלומים כשמדובר בחברה מקצועית, עם מחלקה משפטית, ולא באחד הפנסיונרים שמתפקדים כוועד הבית.
יתרה מכך, חברות לניהול בתים יכולות לספק לדיירי הבניין שירותים טובים יותר במחירים משתלמים יותר, מאלו שהיו משיגים בכוחות עצמם. חברות לניהול בתים משתמשות לרוב באותם ספקים (חברת גינון, חברת ניקיון, חברת מעליות וכדומה), המעניקים שירות למספר בנייני מגורים. לכן כשהן מתקשרות עם הספקים, יש באפשרותן לקבל הצעת מחיר זולה ומשתלמת יותר. כמו כן לחברות לניהול בתים יש את הידע, הניסיון והמשאבים להתמודד עם כל ענייני הבירוקרטיה ברשויות המוניציפאליות, זאת בניגוד לדיירים בודדים.
לסיכום, חברות לניהול בתים הפכו לאמצעי יעיל ביותר לניהול ואחזקה שוטפת של בנייני מגורים. דיירי בניינים שקצו במריבות ביניהם ובניהול לא יעיל של הבניין, או דיירים שמבקשים להימנע ממצבים שכאלו, פונים לחברות לניהול מבנים ומעבירים להן את שרביט הניהול. לא עובר זמן רב ומתברר כי חברות לניהול בתים מבצעות את מלאכת הניהול והאחזקה באופן יעיל, מהיר ומשתלם יותר מכל ועד בית.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 16:21 על ידי gatrimon

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים