הצג גיליון RSS

adi.amir

פטנטים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 18/08/2010 שעה 09:27 (811 צפיות)
נתקלתי שוב בכתבה מעניינת על מה שקורה בטבע לאחרונה. כזכור, מניות החברה צנחו לא מזמן עקב זה שחברה מסוימת הודיע שהיא הולכת לפתח בקרוב תרופה שטבע רשמה עליה פטנטים. אמנם התרופה לא תפותח באופן מיידי אלא בעוד כמה שנים אבל הבהלה הספיקה כדי לגרום למניית טבע לצנוח בשוק המניות.

היום בבוקר נתקלתי בכתבה שפורסמה באחד העיתונים שנוגע שוב לאותו עניין של תפוגת פטנטים. למרות שנרשמו פטנטים, הם לא תקפים לעולם אלא יש להם תאריך תפוגה שלאחריו כל אחד יכול לשחזר את ההצלחה. מתוך הכתבה:
רשות המזון והתרופות האמריקאית אישרה לחברת HRA הצרפתית לשווק את גלולת היום שאחרי בארה"ב עם מרשם רופא. (מזכיר לכם שאת גלולת היום שאחרי טבע ביצעה רישום פטנט אצל רשם פטנטים). מדובר במתחרה ישירה לגלולה מתוצרת חברת באר, חברת בת של טבע, שיעילה גם חמישה ימים לאחר קיום יחסים.

יצוין כי טבע רכשה את באר תמורת שבע נקודה ארבע מיליארד דולר, בין היתר בשל הדומיננטיות שלה בשוק בריאות הנשים, שהושגה בסיוע הגלולה PLAN B, המסוגלת לפעול שלושה ימים לאחר קיום יחסים, אך יעילותה פוחתת ככל שהזמן חולף. עם זאת, ניתן לרכוש את הגלולה ללא מרשם.

מדובר אם כך בפטנטים שאכן נרשמו כפטנטים על ידי חברה אחת אך בגלל חוק הפטנטים שקובע שיש לכל פטנט תאריך תפוגה, זה אכן הגיע , והפרה החולבת של חברת התרופות הישראלית טבע עברה את השיא. אני מניח שטבע מאוד מאוכזבת מההחלטה הזו כיוון שציפתה לשלוט בשוק מעט יותר מזמן ממה שהיה בפועל אך אין לה הרבה מה לעשות עם זה, כשרושמים פטנטים צריכים להבין שהם לא ישרדו לנצח ועליהם לחשוב כבר על פטנטים חדשים שגם הם יפוגו עם הזמן.

עודכן ב: 18/08/2010 בשעה 09:29 על ידי adi.amir

תגיות: פטנט, פטנטים
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובות

  1. הסמל האישי של presentos
    חברות פטנטים מאוד מומלצות בניהול תיקים


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים