הצג גיליון RSS

julianos123

תזונת תינוקות – מה חשוב לדעת

דרג פוסט זה
היום כול אימא יודעת שהנקה מלאה היא התזונה הכי בריאה לתינוקות עד גיל חצי שנה, אבל לפעמים מסיבות כאלו או אחרות ישנן אימהות שאינן יכולות להניק את התינוקות שלהן ולכן הן משתמשות בתמ"ל.

החל מגיל חצי שנה ניתן להתחיל לתת לתינוקות טעימות של מאכלים שונים, תוך הקפדה לתת לתינוק בכל פעם טעימה ממוצר אחד בלבד כדי לזהות אלרגיה במידה וקיימת כזו.

הדבר החשוב ביותר בתזונת תינוקות הוא לזכור אמנם להיצמד להוראות של משרד הבריאות, אבל מצד שני גם להקשיב לתינוק שלך ולצרכים שלו, ישנם תינוקות שמגלים עניין באוכל בגיל מאוחר יותר מגיל חצי שנה וישנם תינוקות שכבר בגיל 4 חודשים רוצים לטעום כל דבר שהם רואים בשולחן המשפחתי, לכן לפי דעתנו הכי כדאי להקשיב לצרכים שלהם ולנסות לתת להם את המענה הטוב ביותר, כי אתן האימהות מכירות יותר טוב מכל אחד אחר את התינוקות שלכן ואת הדברים שהם זקוקים להם.

הדבר נכון גם לגביי התמ"ל, ישנם תינוקות שהם אלרגיים לחלב פרה, הדבר יכול להתגלות באמצעות כאבי בטן מרובים, שלשולים ופליטות רבות מהממוצע, לכן אם אתן צריכות לתת לתינוקות שלכן תמ"ל ואתן חושדות שהתמ"ל הוא הגורם לאלרגיה, כדאי לכן לנסות להשתמש בתמ"ל שמבוסס על תחליפי חלב כגון סויה.

ההמלצות והדעות לגביי תזונת תינוקות הן מגוונות ושונות מתזונאית אחת לרופאה אחרת, ישנן המלצות לתת עוף מבושל לתינוק מגיל חצי שנה וישנם כאלו שאומרים שעדיף לחכות עד גיל שנה ואפילו יותר מכך, תזונאים רבים התחילו להמליץ על אוכל אורגני ועל חלב עזים ולעומת זאת תזונאים אחרים טוענים שאין צורך להפריד את המאכלים של התינוקות מהמאכלים של שאר בני המשפחה.

אין ספק שאפשר ללכת לאיבוד מהמגוון הרב של ההצעות ושל הטיפים הניתנים בכל מקום לכן כפי שאמרנו הקשבה לצרכים של התינוק היא לפעמים הפתרון הטוב ביותר לבחירת התזונה הכי טובה בשבילו, ישנם תינוקות שאינם מוכנים לאכול אוכל מרוסק ולכן התעקשות על מתן מאכלים מרוסקים היא התעקשות מיותרת שיכולה לגרום לו לחוויה לא נעימה בקשר לאוכל.

אתן האמהות יודעות הכי טוב מה נכון לתינוקות שלכם גם אם לפעמים הדעה שלכם נוגדת את ההמלצות הרבות ששמעתן.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים