הצג גיליון RSS

gatrimon

פרקט סינטתי

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 18/08/2010 שעה 10:38 (530 צפיות)
בניגוד לשנים עברו, בהן השאיפה הייתה להתרחק ולהתבדל מן הטבע ככל האפשר, באמצעות עיצובים "חלליים" ושימוש בחומרים סינתטיים, המגמה בשנים האחרונות, ובייחוד מאז חלוף המילניום היא של "חזרה אל הטבע". בעלי בתים, בתי עסק וחברות מבקשים להכניס את הטבע פנימה ובוחרים ליהנות מן העיצוב המרגיע והיוקרתי שמספקת רצפת פרקט. פרקטים הם רצפות עץ אותן מייצרים מלוחות עץ מסוגים שונים, למעט רצפות פרקט סינטטי, שרק נראות כמו עץ.

ישנן חברות רבות המבצעות עבודות עץ מסוגים שונים, לרבות ייצור והתקנה של פרקטים ושל רצפות דק. בשל העובדה כי מדובר בשני סוגים של רצפות אשר מופיעות בפרסומים זו לצד זו, אנשים רבים מתבלבלים בין השתיים. כדי להבהיר את הנושא, פרקטים הינם רצפות פנימיות המותקנות על גבי רצפת הבית או העסק, ובהכרח מותקנות בפנים הבית, שכן לוחות העץ אינם בנויים לעמידה בתנאי אקלים קיצוניים, כגון קרינת עץ ישירה, לחות ממושכת וישירה או מליחות.

לעומת זאת, רצפות דק, או כפי שהן נקראות לעתים קרובות "דקים" הן רצפות עץ מאסיביות יותר, המותקנות בדרך כלל מחוץ לשטח הבית. כך, למשל, ניתן לראות רצפות דק בבריכות שחייה, במרפסות, בחצרות ובגינות. לעומת השילוב הצמוד של לוחות פרקט עץ או פרקט סינתטי, רצפות דק בנויות מקורות עץ המחוברות זו לזו במרווחים קבועים. קורות העץ העבות יותר והמרווחים שביניהן, וכמובן סוג העץ ועיבודו, מאפשרים לרצפות דק להיות עמידות יותר בפני התנאים בחוץ.

פרקטים מיוצרים ממגוון גדול של סוגי עצים, כאשר כל סוג עץ מעניק לפרקט מראה שונה וייחודי, וכאשר מדובר בפרקט עץ אמיתי, אין שתי רצפות פרקט זהות. בין סוגי העצים הנפוצים לשימוש בפרקטים, ניתן למנות: עץ אורן, עץ איפאה, עץ גושני, פורניר ובמבוק. פרקטים מבמבוק זוכים לפופולאריות מרובה בשל מראם האיכותי מחד ומחירם הנמוך מאידך. הסיבה למחירם הנמוך, יחסית, הופכת אותם גם לידידותיים יותר לסביבה, שכן במבוק צומח במהירות גבוהה לאין ערוך מזו של עצים אחרים, ולכן ניתן לפצות על השימוש בו ולמנוע או לפחות להפחית נזק ארוך טווח לסביבה.

עבור אנשים המעוניינים ליהנות מן המראה הטבעי והיוקרתי של הפרקט, מבלי להביא לכריתת עצים כלל, הומצא פרקט סינטטי. הפרקט הסינטטי הינו פרי פיתוח של שנים ארוכות, וכיום פרקטים סינטטיים מסוגלים לספק מראה טבעי לכל דבר ועניין. יתרונות נוספים הגלומים בהם, כוללים עמידות גבוהה ביחס לפרקט עץ ואחזקה פשוטה. כמו כן, פרקט עץ יכול לספק בידוד איכותי ביותר של טמפרטורה וחשמל (בתלות לחומרים מהם הוא עשוי ולאופן התקנתו).

בכל פרקט שתבחרו, דאגו לוודא כי בחרתם בחברה מקצועית ומוכרת, אשר עושה שימוש בחומרי גלם איכותיים שעוברים את כל הטיפולים הדרושים, לרבות חיטוי מפני מזיקים הנוהגים לתקוף עץ. למותר לציין כי איכות החומרים ואיכות ההתקנה יהיו בעלי השלכות מרחיקות לכת על מראה רצפת הפרקט, על אורך חייה ועל ההנאה שתוכל להסב לכם.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 11:27 על ידי gatrimon

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים