הצג גיליון RSS

nesher10

התמודדות עם עבריינות נוער

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 22/08/2010 שעה 07:55 (573 צפיות)
אחת מעבודותיו של עורך דין פלילי היא עבודה עם נוער עברייני. עבריינות נוער היא דבר שהופך נפוץ יותר ויותר עם השנים למרבה הצער. עבודה בתחום של עבריינות נוער ידרוש מעורך דין פלילי התנהגות שונה עם לקוחותיו, לא במובן המשפטי.
כיוון שהתחום של עבריינות נוער נהיה דבר נפוץ יחסית, עורכי דין פליליים נתקלים הרבה יותר בלקוחות צעירים ובהוריהם ונאלצים להתמודד עם לקוחות מסוג שונה. חלק גדול מהתהליך שתחום של עבריינות נוער הוא לאו דווקא המשפט עצמו, בזה יטפל עורך דין פלילי, אלא בהשלכות הנפשיות על הנערים, ולכן קיימת חשיבות עצומה לשיקום שלהם.
עורך דין פלילי שמטפל בתיק אינו אחראי על תהליך השיקום שיעבור הנער, אך בהחלט יש עליו להתנהג ברגישות ולהתאים עצמו לסיטואציה.
חלק מהדרך בה מטפלת מערכת המשפט בנושא של עבריינות נוער היא שימוש בבתי משפט לנוער, אשר נפרדים מבתי המשפט לבגירים. במהלך המשפט הנוער לא יפגוש עבריינים או עצורים בגירים.מלבד זאת, הדיונים בבתי המשפט לנוער מתנהלים תמיד בדלתיים סגורות, הקטינים נחקרים ככלל רק בשעות היום, והוריהם רשאים להיות בחדר החקירה.
הטיפול בתחום של עבריינות נוער נעשה כך בגלל הרצון הגדול, והסיכויים הטובים יחסית לשקם קטינים ולהחזירם לדרך הישר. הרצון לשקם נערים צעירים שטעו בדרך הוא גדול מאוד, המדינה מנסה כמיטב יכולתה להשיב אותם אל המוטב. ולשלב אותם בחזרה לחברה. מה עוד, שככל שהם ביצעו את הפשע בגיל מוקדם יותר (תלוי גם איזה פשע ביצעו כמובן) יש סיכוי טוב יותר לשקם אותם ולשלב אותם בחברה בצורה נורמטיבית.
חשוב לזכור שעבריינות נוער בדרך כלל לא מגיעה משום מקום, והנערים ברוב המקרים מגיעים מרקע לא פשוט, עם משפחות מפורקות, או הורים שגם הם פשעו או נערים שעברו התעללות בצעירותם. מסיבה זו חשוב שעו"ד פלילי של הנער יהיה רגיש לכך. עורך דין פלילי מנוסה ידע לעשות זאת.

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים