הצג גיליון RSS

gatrimon

מקלחונים מאלומיניום

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 23/08/2010 שעה 10:24 (587 צפיות)
למרבה הצער, אילוצי הדיור בימינו גורמים לכך שרבות מהדירות בערים הגדולות הן קטנות, לעתים אף מחולקות לדירות חדר קטנטנות עוד יותר. בשל הרצון לדחוס למרחב הקטן סלון סביר, חדר שינה ומטבח תוך חיסכון מקסימלי בשטח, חדר האמבטיה לרוב משלם את המחיר והופך זעיר במיוחד. על כן כיום התקנת מקלחונים היא הכרח בחללים שכאלו, מכיוון שאמבטיה פשוט לא נכנסת במרחב הצר, בניגוד לאותם מקלחונים דקי גזרה וחסכניים במקום, הבנויים לגובה ולא לאורך. בנוסף, מקלחונים הינם נוחים להתאמה לאילוצי החלל, למשל, מקלחונים בני שני קירות עבור מיקום פינתי, ולחילופין מקלחונים גדולים ומלאים למרכז החדר כשיש מקום בשפע. ישנם אפילו מקלחונים מעוגלים, למי שמעוניין להשקיע בעיצוב מקורי ובלתי שגרתי.

אלומיניום בחדר האמבטיה – האופציה הטובה ביותר עבור מקלחונים

מקלחונים לרוב בנויים משילוב של מסגרת ובתוכה משטחים שקופים, אם מזכוכית ואם מפרספקס, או חומרים פולימריים חלופיים אחרים. בעבר רבות מאותן מסגרות מקלחונים היו עשויים פלסטיק – בעיקר בשל מחירו הזול. אולם כיום הולכת וגודלת הדרישה למקלחונים שמסגרתם עשויה דווקא ממתכת: אלומיניום.

מקלחונים מאלומיניום בנויים למעשה מפרופילי אלומיניום. המונח פרופיל אלומיניום מתייחס לחלקים בגדלים קבועים ובחתכים קבועים העשויים אלומיניום. פרופילים אלו הינם חלקים המשמשים לצורך ביצוע מבחר עבודות אלומיניום, למשל ייצור חלונות אלומיניום, דלתות כניסה מאלומיניום, תריסי אלומיניום וכן הלאה.

מה בעצם עושה מתכת בחדר האמבטיה? ובכן, בניגוד למתכות רבות הנוטות להחליד עם השנים בגלל הרטיבות השוררת בחדר האמבטיה, אלומיניום מצטיין בכך שהינו חומר שאינו מחליד והינו חסין בפני השפעות הרטיבות והלחות. לכן מקלחונים עם מסגרת אלומיניום פועלים נפלא בחדר האמבטיה, והם עמידים ובאיכות מצטיינת. למעשה, מקלחונים מאלומיניום נראים יוקרתיים ואיכותיים יותר מאשר מקלחונים עשויים מסגרת פלסטיק זולה – ויעידו על כך השימוש הרב וההעדפה של בתי מלון וצימרים רבים דווקא למקלחונים עשויים אלומיניום. הפופולאריות של מקלחונים מאלומיניום בחדרי אירוח נובעת כנראה מפני שהמראה שלהם משדר קרירות נקייה ותחושת הייטק. השילוב של האלומיניום עם זכוכית של ממש (ולא פרספקס זול יותר) יוצר שקיפות המשדרת רעננות וניקיון, המתאימה לחדר האמבטיה.

בנוסף ליתרונותיהם החזותיים, מקלחונים מאלומיניום בשילוב זכוכית הם מקלחונים באיכות טובה יותר מאשר כאלו מחומרים פלסטיים זולים, ובמקומות אירוח יש חשיבות רבה להתקנת מקלחונים שלא רק יחזיקו מבחינה פיזית למשך שנים ארוכות של שימוש רב באופן יומיומי, אלא גם שייראו טוב לכל אורך אותו הזמן – שכן, מי ירצה להתארח בחדר שבחדר האמבטיה שלו עומד מקלחון שלא נראה טוב עם סימני עובש, לכלוך או שריטות?

תחזוקת מקלחונים

כמובן, אין מקלחונים החסינים לגמרי מבלאי ומלכלוך. זאת בעיקר הודות לאבנית הרבה המצויה במי הברז בישראל, המשאירה את רישומה על הזכוכית. ישנם חומרי ניקוי מיוחדים להסרת אבנית – בחרו כאלו עדינים במיוחד, כדי לא לפגוע במראה המקלחון. תכשירים מיוחדים אחרים (או אפילו אקונומיה מדוללת במים) יעזרו בהסרת עובש, אם תקפידו לנקותו מיד עם הופעתו.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 12:25 על ידי gatrimon

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים