הצג גיליון RSS

gatrimon

ניקיון משרדים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 23/08/2010 שעה 14:44 (460 צפיות)
כאשר פותחים משרד או עסק חשוב לדאוג להרבה מרכיבים שיבטיחו את פעילותו התקינה: חשוב לבחור ספק לציוד ולריהוט משרדי, חשוב לשווק ולפרסם את העסק, חשוב להעסיק עובדים מקצועיים ועוד. פרמטר חשוב נוסף לניהולו התקין של כל משרד או עסק הוא שמירה על ניקיון המשרד.
בעבר כל חברה, ארגון או עסק היו מעסיקים בעצמם את עובדי הניקיון. הם היו מי שמשלם להם את שכרם החודשי ומי שמעניק להם תנאי העסקה כמו לכל יתר העובדים בחברה. בשני העשורים האחרונים חלה מהפכה בתפיסת פונקצית שירותי הניקיון בארגונים ובחברות. כחלק מהמהפכה הגלובלית, יותר ויותר חברות הבינו שכדי להגיע ליעילות כלכלית מקסימלית, יש להשאיר בתחומי החברה רק את פונקציות הליבה של העסק. המשמעות היא שכל תחום שאינו שייך לפעילות הליבה של העסק יתבצע באמצעות שיטת האאוטסורסינג, דהיינו על-ידי מיקור חוץ. במקום להעסיק בעצמם את עובדי הניקיון, ארגונים כיום מעדיפים לשכור את שירותיה של חברת ניקיון חיצונית אשר תבצע עבורם ניקיון משרדים.
ביצוע מיקור חוץ לשירותי ניקיון משרדים משתלם מאוד לחברות ולארגונים. אם עובדי הניקיון היו מועסקים על-ידם, הם היו מחויבים להעניק להם תנאי העסקה שווים, כמו ליתר עובדי הארגון, כמו למשל: ימי חופשה, תנאים סוציאליים, שעות עבודה ומנוחה וכדומה. כאשר ארגונים משתמשים בשירותי ניקיון משרדים חיצוניים הם משלמים אך ורק תשלום גלובלי לחברת הניקיון. חברת הניקיון היא חברה קבלנית, והיא זו שנחשבת כמעסיק של עובדי הניקיון. היא זו שמשלמת להם את שכרם מדי חודש והיא זו שמעניקה להם את כל תנאי ההעסקה שמסביב. במציאות שכזו, חברות וארגונים יכולים לחסוך בהוצאותיהם באופן משמעותי. אין זה פלא שגם המדינה מעדיפה להעסיק עובדי ניקיון במיקור חוץ בכל מוסדותיה ומשרדיה הממשלתיים.
גם חברות הניקיון מרוויחות מהמצב הנוכחי, ולראייה – יותר ויותר חברות ניקיון מוקמות מדי שנה בארץ ובעולם. שירותי ניקיון משרדים הם אחד השירותים המבוקשים כיום, וחברות ניקיון רבות מעוניינות להיכנס לשוק ולהרוויח בו סכומים לא מבוטלים.
נדמה כי מגמת מיקור החוץ בשירותי ניקיון משרדים היטיבה עם כולם פרט לעובדי הניקיון עצמם. חברות הניקיון אמנם מרוויחות לא מעט בעבור שירותי הניקיון שהן מעניקות למשרדים, אך חלקן הגדול מגיעות לרווחים אלו על חשבון העובדים. למרבה הצער, חברות ניקיון רבות מעסיקות עובדי ניקיון בתנאים מכפירים, שוללות מהם זכויות בסיסיות המגיעות להם על-פי חוק (שעות עבודה ומנוחה, ימי חופשה, דמי מחלה וכדומה) ותנאים סוציאליים שיאפשרו להם להתפרנס בכבוד.
לסיכום, שירותי ניקיון הן אחת הפונקציות החשובות בכל משרד, חברה או ארגון. ניקיון משרדים חשוב למען שמירה על היגיינה ורווחת העובדים, כמו גם למען לקוחות וספקים הפוקדים את המשרד. כל חברה או ארגון חופשיים לבחור באיזו חברת ניקיון שירצו, אך מן הראוי שבבחירת חברה לניקיון משרדים יילקחו בחשבון שיקולים נוספים מלבד העלות הכלכלית. מן הראוי שכל מי שנעזר בשירותי ניקיון משרדים יבצע בדיקת רקע על החברה ויוודא שהיא לא שוללת מעובדיה את זכויותיהם הבסיסיות.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 12:25 על ידי gatrimon

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים