הצג גיליון RSS

gatrimon

פרקט עץ

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 23/08/2010 שעה 16:05 (467 צפיות)
בעלי ואני החלטנו לחדש את מראה הבית, אבל לא בקטנה, אלא החלטנו ללכת על שיפוץ מאסיבי. אחרי שלא שינינו כמעט כלום בדירה במשך 10 שנים, החלטתי שבא לי שינוי דראסטי. הצעדים הקלים יותר היו בחירה של רהיטים ומטבח חדש, אך מורכב הרבה יותר היה לבחור ריצוף חדש לדירה.
אני זוכרת שבפעם האחרונה שהחלפנו רצפה בבית היה בעקבות פיצוץ בצנרת והמבחר היה בין 3 סוגי בלטות בערך. הפעם, כשהגעתי לחנות מיוחדת לריצוף מצאתי שם הרבה יותר מבלטות. פתאום ראיתי שטיחים מקיר לקיר, גרניט פורצלן ו... פרקט. כמובן אחרי שראיתי את הפרקטים לא היה אפשרי להזיז אותי משם.
ההפתעה הראשונה שהייתה לי זה המחירים. אם בעבר לא יכולתי אפילו לחשוב על רצפת פרקטים, פתאום גיליתי שהמחירים ירדו משמעותית, ואני בעצם יכולה להרשות לעצמי לרצף את כל הבית בפרקט.
כשהתחלתי לבדוק סוגי פרקטים, הדבר הראשון שגיליתי זה שהתחום הסינתטי השתלט גם על עולם הפרקטים. ישנו מבחר עצום של פרקטים למינציה. ההליכה על פרקט מסוג זה מעניקה את אותו המראה האוורירי שמקבלים כשהולכים על פרקט עץ ולמראית עין הפרקט הטבעי ופרקט למינציה נראים בדיוק אותו הדבר.
יחד עם זאת, חששתי מבלאי גבוה יותר של פרקט סינטטי מאשר של פרקט טבעי, ולכן החלטתי לבדוק גם אופציות של ריצוף הבית בפרקט טבעי, עשוי מעץ. ובכן, כאן הפרשי המחירים הם גדולים יותר, היות והמחיר נגזר מסוג העץ, וכידוע סוגי עץ שונים עולים סכומי כסף שונים.
בסופו של דבר בחרתי בפרקט בהיר לכל הבית, וכשהרכיבו אותו בבית שלי, הבנתי שלא טעיתי. קודם כל השיקול המרכזי שלי ללכת על פרקט היה במטרה לרצף את כל הבית בצורה אחידה. כל האלטרנטיבות שבדקתי התאימו באופן מושלם לחדר אחד וממש לא עבדו עם חדר אחר. הפרקטים הבהירים שלי הקליקו בצורה מושלמת עם חדר השינה המעוצב בסגנון יפני מינימליסטי ועם ספת העור הקלאסית בסלון.
גם הצבע הבהיר ללא ספק עשה את שלו, שכן אחד החסרונות המשמעותיים ביותר בדירה שלי זה המימדים הקטנים שלה. צבע בהיר של הריצוף הופך אותה לקצת יותר גדולה ממה שהיא באמת, כך לפחות לתחושתי.
יתרון נוסף שגיליתי, ודווקא לא חשבתי עליו מראש זה הניקיון. הייתי בטוחה שאני אצטרך לשלם בעבודת פרך על האלמנט היפה הזה בבית שלי, אך למזלי התברר ההפך הגמור. ניקוי פרקטים אינו שונה בהרבה מניקוי רצפת קרמיקה רגילה. אין לי מלים לתאר עד כמה שמחתי לגלות זאת.
עוד הפתעה נעימה התבררה לנו בחורף כאשר הרצפה שלנו לא התקררה ונשארה בטמפרטורה המאפשרת דריכה די נעימה של רגל יחפה. אין לכם מושג איזה יתרון יש לזה בבוקר, כשיוצאים מהפוך החם.
בקיצור, גיליתי כל כך הרבה יתרונות בפרקטים שלי, שאני בהחלט יכולה להמליץ לכל אחד – פרקט זה סוג הריצוף הטוב ביותר שנתקלתי בו.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 12:24 על ידי gatrimon

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים