הצג גיליון RSS

gatrimon

גיזום

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 24/08/2010 שעה 08:23 (525 צפיות)
עם בוא החורף, אנשים רבים בארץ ובעולם מבצעים גיזום עצים. גיזום עצים אינו רק חלק מעבודות גינון של גננים, או חלק מעבודות של אדריכלות נוף. לגיזום עצים יש חשיבות בטיחותית גדולה מאין כמוה. החורף מביא עימו סערות ורוחות חזקות, ובמדינות רבות גם סופות הוריקן וטורנדו. לכן בכל חורף ישנה סכנה מוחשית שענפי עצים יקרסו ויגרמו לנזקים כבדים לרכוש ואפילו לנפגעים בנפש.
כבר קרו מקרים שסופות הוריקן וטורנדו הצליחו אפילו לעקור עצים משורשיהם. אך גם בסערות קלות יחסית, ענפי עצים עשויים לקרוס, לפגוע ולנפץ חלונות של בתים, לגרום נזק לכלי רכב, לחסום כבישים, גשרים, צמתים או מסילות רכבת. לכן כדי למזער את הנזקים האפשריים במקרים של סופות וסערות, גיזום עצים היא פעולה חיונית ביותר. בעת גיזום עצים גוזמים חלק מהענפים של העצים, במיוחד כאלו שיש חשש שיקרסו בעת סופה.
החורף גם מביא עימו מצבים רבים שבהם נדרשת כריתת עצים. אמנם כריתת עצים מזוהה יותר עם תעשיית ייצור הנייר, אך גם לה יש לעיתים חשיבות בטיחותית. לעיתים סערות וסופות גורמות לקריסת עצים שלמים, ולא רק לענפים בודדים. רק בחורף האחרון שמענו באמצעי התקשורת על אישה שנלכדה ברכבה לאחר שעץ קרס על גג המכונית בשעת סופה חזקה. במקרים כאלו אין מנוס מלבצע כריתת עצים כדי לחלץ לכודים. באופן דומה, עצים עשויים לקרוס גם בכבישים ובדרכים, ולחסום תנועת כלי רכב ואנשים. גם במקרים אלו כריתת עצים יכולה להיות הפתרון היחידי לפתיחת התנועה.
לאור כל האמור לעיל, ניתן לומר כי גיזום עצים וכריתת עצים במקרים שכאלו אינם עוד עבודת גננות. לפיכך, הן אינן יכולות להתבצע על ידי גננים המתמחים בעבודות גינון בסיסיות, כמו שתילת גינות פרטיות וציבוריות. כדי לבצע כריתת עצים וגיזום עצים נדרש לעשות שימוש בכלי עבודה כבדים ומורכבים יותר מכלי הגינון הבסיסיים של גננים. כמו כן גננים המתמחים בגיזום עצים ובכריתת עצים זקוקים לאישור עבודה בגובה, שכן כמעט כל כריתת עצים או גיזום עצים מתבצעת על מנוף בגובה רב.
כדי לבצע כריתת עצים או גיזום עצים יש להקפיד על כללי בטיחות שלא קיימים בעבודות גינון רגילות. יש לחבוש קסדה, לשמור על כללי בטיחות בעבודה בגובה ועם כלי גיזום כבדים ועוד. לכן, אם אתם זקוקים לעבודת גיזום או כריתה, עליכם לפנות לחברה המתמחה בכריתת עצים ובגיזום עצים, ולא לסתם גננים. מלבד לשימוש בכלי עבודה ולהקפדה על כללי בטיחות, חברה המתמחה בכריתת עצים ובגיזום עצים יודעת כיצד לבצע את מלאכתה מבלי להזיק לעץ. במיוחד כשמדובר בגיזום עצים, חשוב לגזום את ענפי העץ מבלי להזיק לו. רק חברה מקצועית לגיזום עצים יודעת כיצד לבצע את המלאכה כך שהעץ ישוב להצמיח ענפים גם לאחר הגיזום.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 12:24 על ידי gatrimon

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים