הצג גיליון RSS

simbad

פתרונות הצללה לה לה לה!

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 25/08/2010 שעה 16:57 (318 צפיות)
פתרונות הצללה – תחום אינסופי שכל מטרתו התגוננות בפני השמש הקופחת (ובמיוחד כפי שחשנו לאחרונה בשמש הקטלנית של חודש אוגוסט הלוהט).
היום כיוון שרובנו גרים בבנייני קומות המשולים ללולים של תרנגולות, יתכן ואיננו ממש מרגישים את השמש הקופחת, אך ששפר עליו מזלו ולפחות קיבל מרפסת שמש בלול תרנגולות שלו, אזי כבר שם מתחילה הבעייה ויתכן שיש עניין למצוא לו פתרון הצללה שיסכך ויגן בינו לבין נזקי השמש. כך למשל ישנן יריעות של ברזנט אשר מתיחתן באופן יעיל מעל ראשינו יפתרו את הבעייה ללא דיחוי.
בתחום פתרונות ההצללה ויריעות ההצללה ניתן לציין יריעות ברזנט (או ברזנטים), יריעות קנבס, יריעות הצללה, רשתות הצללה וכדומה.
בעוד כולנו מדמיינים כיסויים ענקיים כגון ברזנטים, הרי שישנם תחומים שונים לגמרי בתחום פתרונות הצללה וכיסויים שאינן קונבנציונאליים בהכרח. נוכל להבחין באירועים גדולים בעיקר באוהלי ברזל גדולים אשר יכולים להכיל מאו ואף לעיתים אלפי אנשים תחתם, תוך שהם מבודדים אותם מן המתחרש בחוץ, בין אם זה שמש או גשם, רוח או סופת חול וכדומה.
בהרבה בתי עסק, נפוץ היום המנהג לשם סוככי מגן בפני הקור המקפיא של החורף או נגד השמש. על פי רוב החומר לבדים עשוי מחומרי גלם כגון: בד, קטיפה, קנבס, בדי דריל, צינקרומלה (כן יש כזה דבר) ועוד. הבדים המכסים מגיעים בצבעים שונים ובמידות שונות בהתאם לאיזור הכיסוי המבוקש.

הכיסוי החורפי הוא בדרך כלל פתרון הצללה הרמטי אשר מודע חדירת מים, משמש כמגן רוח וכן כמבודד, תוך שהוא גם נותן צורה עיצובית יפה כלפי חוץ (כמו צורת אוהל שפיצי, קונוס, שטוח, מלבני וכדומה).

הכיסוי הקייצי הוא בדרך כלל רשת צל אוורירית "ונושמת" אשר מצד אחד מונע את כניסת קרני השמש ומצד שני מאפשר זרימת אוויר ותחלופת אוויר.
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים