הצג גיליון RSS

michadpz2

ציוד לבניין איכותי

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 31/08/2010 שעה 10:37 (438 צפיות)
כשמדובר בציוד לבניין, שני הפרמטרים החשובים ביותר הם איכות ובטיחות. ציוד לבניין צריך להיות איכותי, כך שיאפשר בניית מבנים העומדים בכל תקני האיכות המחמירים ביותר. אך לא פחות חשוב, ציוד לבניין צריך להיות בטיחותי, כך שלא יסכן את שלומם של אלו העושים בו שימוש במהלך תהליך הבנייה. המאמר הבא יפרט את חשיבותו של ציוד לבניין איכותי ממספר היבטים שונים.
שימוש בציוד לבניין שאינו איכותי יכול לגרום לליקויי בנייה חמורים. כמו למשל שימוש בקורות אלומיניום או ברזל לצורך יצירת תשתית לקיר או שלד למבנה. אם הציוד שבו יעשה שימוש בתהליך העבודה לא יהיה איכותי, אין מן הנמנע שגם התוצאה הסופית לא תהיה איכותית: קיר עקום או שלד שאינו יציב מספיק.
לציוד לבניין יש חשיבות רבה מאין כמוה, ולא רק מההיבט החזותי של המבנה המוגמר. מבנה שנבנה באמצעות שימוש בציוד לבניין לקוי הוא מבנה שיש בו ליקויי בנייה. ליקויי בנייה ניתנים לאיתור על-ידי כל מהנדס בניין או חברה המתמחה בביצוע ביקורת מבנים. במקרה הטוב, המשמעות של ליקויי בנייה במבנה כלשהו היא ירידה בערכו של הנכס. במקרה הגרוע, ליקויי בנייה עלולים לסכן את חייהם ושלומם של יושבי הבניין. כך למשל כשמדובר במבנה שלא עומד בתקני האיכות בנושא עמידות בפני רעידות אדמה. אי לכך יש חשיבות רבה לשימוש בציוד לבניין איכותי, שמקורו בחברה מוכרת, אמינה ומקצועית המספקת ציוד לבניין.
ציוד לבניין איכותי הוא גם ציוד בטיחותי עבור אלו שעושים בו שימוש. לא די בכך שציוד לבניין מאפשר להקים מבנים העומדים בתקני האיכות והבטיחות עבור יושבי המבנה ובעליו. ציוד לבניין צריך להיות גם בטיחותי עבור מי שמשתמש בו. כך למשל כשמדובר בפיגומים. פיגומים הם דוגמא לציוד לבניין נפוץ במרבית אתרי הבנייה. פיגומים משמשים בעלי מקצוע רבים: בנאים, סיידים, צבאים, משמרי מבנים היסטוריים ועוד. לכן חשוב שפיגומים יעמדו בכל תקני הבטיחות ולא יסכנו את חייהם של אלו העובדים עליהם.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 09:08 על ידי michadpz2

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים