הצג גיליון RSS

dudim2

דודי שמש

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 02/09/2010 שעה 07:12 (495 צפיות)
דודי שמש.

דודי שמש בדר"כ לא נתקלים בתקלות מיותרות, בחורף דודי שמש אינם קופאים, הם מוגנים מפני זה. פעמים רבות מה שכן יכול לקפוא אלו הצינורות המובילים בדרך, אומנם בישראל אין קור מקפיא כמו בניו יורק למשל, אך מנגד היו ימים קרים שהקפיאו צינורות חשופים. לכל במצב שאכן אתם מרגישים כאילו קפאו דודי שמש, כנראה שזה לא קרה, תבדקו את הצינורות (תזמינו בעל מקצוע), טפלו בבעיה והכול יחזור לעבוד.

בכלל בחורף קר שאין שמש, דודי שמש מופעלים ע"י גוף חימום חשמלי, הלחצן הידוע (אצל רובנו טיימר) מופעל ואז דודי שמש מתחילים לעבוד, אך במדינה כמו שלנו שגם בחורף ניתן למצוא ימים רבים של שמש, כמעט ואין צורך להשתמש בלחצן זה. דודי שמש חוסכים לנו בכיס (את החשמל) ברוב הימים.

פעמים רבות נשאלו אנשים אם כדאי להשאיר דודי חשמל ישנים שיש להם או להחליף לדודי שמש, הרי עלות התקנת דודי שמש + המחיר של הדודים היא הוצאה. לטווח הקצר, אולי זה לא נראה מומלץ, אך לטווח ארוך זה בהחלט מומלץ ויחסוך חשבונות חשמל עם הזמן. פעמים רבות ניתן לראות בתים ישנים שנועדו להשכרה, שם לא תמיד בעלי הבתים ממהרים להחליף לדודי שמש, חשבון החשמל על השוכר והבעלים לא מרגיש צורך להחליף.

אני, בתור אחד שמתקין דודי שמש יודע גם כמה לפעמים זאת עבודה מסוכנת. אם נודה בזאת, רוב הבניינים שנבנים, הם מסודרים עם גגות מוגנים בעלי גדרות בגובה רב, ליפול מהם לא ניתן והגג בנוי שטוח עם מרחב רב להתקנה של דודי שמש. עם זאת מקומות עם גגות רעפים, בתים ישנים יותר שהגגות אינם סגורים ומקומות רבים מסוכנים אחרים, יכולים להפוך את העבודה לסיוט ומאוד מסוכנת, בעיקר לאור העובדה שדודי שמש רבים מטופלים בחורף, אז שהגוף חימום חשמלי לא עובד, מגלים זאת והתיקון הופך להיות דחוף.

דעו לכם שלאחרונה החלו חברות רבות להפנים שדודי שמש אומנם עומדים על גגות, אך עדיין רואים אותם במקומות רבים, רואים אותם בעלי דירות גבוהות, רואים אותם על בתים פרטיים וכו', לכן החלו יצרנים רבים לעשות דודי שמש מעוצבים שיראו יפה יותר מאיך שהם נראים היום. זה לא סוד שהמראה של דודי שמש אינו מלבב, אולי בעוד 10 שנים נוכל להגיד שהם גם מוסיפים לנוף...
תגיות: דודי שמש
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים