הצג גיליון RSS

michadpz2

אביזרים אורטופדיים - חשוב

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 02/09/2010 שעה 11:49 (512 צפיות)
החיים המודרניים הביאו אותנו לכדי מצב שבו גופנו נאלץ להתמודד עם תנועות, מנחים ומצבים שונים מבעבר. כאשר אנו מבלים 8 – 9 שעות ביום בישיבה מול מחשב ובהקלדה, הגב שלנו מאבד מזקיפותו, הצוואר, הכתפיים והשכמות הופכים לכפופים יותר ודלקות שונות מתפתחות בשורש כף היד או בפרקים. כאשר אנו נאלצים לעמוד שעות ארוכות ביום אנו גורמים לעומסים על הברכיים והגב התחתון שלנו. כאשר אנו עוסקים בעבודות הדורשות מאיתנו להרים משאות כבדים אנו פוגעים בגב שלנו. והדוגמאות הן עוד רבות ומגוונות.
כתוצאה מאורח החיים והעבודות בעידן המודרני אנשים רבים סובלים מבעיות אורטופדיות שונות ומגוונות. זוהי אחת הסיבות לכך שענף האורטופדיה הוא אחד הענפים המפותחים ביותר ברפואה, שמספק לנו אינספור אביזרים אורטופדיים. מדי שנה אנו מתבשרים על חידושים טכנולוגיים בתחום ועל פיתוחים חדשים של אביזרים אורטופדיים שנועדו לספק מענה טוב יותר למגוון רחב יותר של בעיות.
אביזרים אורטופדיים ניתן לחלק לשתי קטגוריות עיקריות: אביזרים אורטופדיים שתכליתם לסייע בשיקום בעיות אורטופדיות קיימות ואביזרים אורטופדיים שתכליתם לסייע במניעת היווצרותן של בעיות אורטופדיות. נוכח ריבוי הבעיות האורטופדיות שמקורן במקומות עבודה שונים, רק הולכת ומתחדדת חשיבותם של אביזרים אורטופדיים שנועדו למניעה. במקום לחכות שהבעיה האורטופדית תצוץ, שהגב ייתפס, שתתפתח דלקת בשורש כף היד או שהברכיים יישחקו, האביזרים האורטופדיים למעשה מקדימים תרופה למכה.
גם העובדה שבשנים האחרונות יותר ויותר עובדים תובעים את מעסיקיהם בגין רשלנות שגרמה להם למחלות מקצוע אורטופדיות, גרמה לעלייה בצורך באביזרים אורטופדיים לבעלי מקצוע שונים. כך למשל: מעסיקים רבים מספקים לעובדי המשרד שלהם כסאות אורטופדיים, כריות ספוג למקלדת ולמשטח העכבר וכדומה, מעסיקים של מוכרים מספקים להם משטחי עמידה ספוגיים, מדרסים או נעליים אורטופדיות, רצפים נעזרים במגני ברכיים ועוד ועוד.
אולם בסופו של דבר הדאגה לבריאות היא אחריותו הפרטית של כל אחד מאיתנו. מי מאיתנו שיודע שהוא עובד בתנאים שעלולים להזיק לו מבחינה אורטופדית, כדאי ואף רצוי שירכוש עבור עצמו אביזרים אורטופדיים רלוונטיים המותאמים בדיוק עבורו. כך למשל, מי שנאלץ לעמוד שעות ארוכות על רגליו במסגרת עבודתו, לא כדאי שימתין עד שמעסיקו יספק לו אביזרים אורטופדיים. מומלץ שהוא בעצמו ייגש למרכז אורטופדי מקצועי שבו יוכל לרכוש לעצמו נעליים אורטופדיות או מדרסים. טכניקות הייצור למדרסים התפתחו רבות בשנים האחרונות וכיום ניתן להתאים מדרסים לצורתה הייחודית של כל כף רגל.
גם מדרסים וגם נעליים אורטופדיות הן דוגמא טובה לאביזרים אורטופדיים אשר יכולים לסייע במניעת היווצרותן של בעיות אורטופדיות רבות, כגון: כאבי גב, כאבי ברכיים, בעיות בקרסוליים או בכפות הרגליים. אם אדם עובד בסבלות או נאלץ להרים משאות כבדים כחלק מעבודתו, כדאי שירכוש לעצמו חגורת גב לתמיכה בגב התחתון ולמניעת עומסים שעלולים לגרום לפריצת דיסק או לבעיות אורטופדיות אחרות.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 09:08 על ידי michadpz2

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים