הצג גיליון RSS

michadpz2

מטפים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 02/09/2010 שעה 12:17 (541 צפיות)
כיבוי אש הוא לא דבר פשוט. עם בוא הקיץ הסיכון לשריפות הולך וגדל. החום הכבד יכול לגרום לדליקות בשטחים פתוחים במהירות רבה מאוד, לכלות עשרות דונמים של חורש טבעי ואף לפגוע ברכוש ולסכן את חיי התושבים הגרים בישובים סמוכים. אולם אסור לטעות ולחשוב שרק בקיץ פורצות שריפות או רק בשטחים פתוחים. שריפות עלולות לפרוץ בכל מקום ובכל זמן. לכן חשוב ואף חיוני להקפיד תמיד על כללי בטיחות אש.
כשמדובר בשטחים פתוחים, כללי בטיחות באש מוכרים לכולנו: לא להשאיר בדלי סיגריות בוערים, להקפיד על כיבוי מוחלט של מדורות וכדומה. אולם כשמדובר במבנים סגורים, כללי הבטיחות באש רבים ומורכבים יותר. אחד הבולטים שבהם הוא התקנת ציוד לגילוי אש ולכיבוי אש במבנה.
ציוד לגילוי אש ולכיבוי אש נועד לספק מענה ראשוני בכל מקרה של דליקה או שריפה במבנה. ציוד לגילוי אש נועד להתריע על פרוץ השריפה לכל מי שנמצא במבנה ולא תמיד מודע לכך שפרצה שריפה. כמו כן ציוד גילוי אש יכול להתריע על פרוץ השריפה לבעלי המבנה שאינם נמצאים בו כעת ולכוחות כיבוי אש מקצועיים. גלאי עשן הוא אחד האביזרים הנפוצים לגילוי אש. גלאי עשן מזהה כי פרצה שריפה ומספק התראה בצורת אזעקה, מערכת כריזה, הבהוב אורות וכדומה. ניתן אף לחבר את גלאי העשן לחייגן אוטומטי אשר יחייג מיד למספרים שהוזנו אליו מראש, כמו הטלפון של בעל המבנה ושל מכבי אש.
ציוד לכיבוי אש נועד לסייע בהשתלטות על האש בשלביה הראשונים. נהוג להבחין בין שתי קטגוריות של ציוד ואביזרים לכיבוי אש: אביזרים ידניים לכיבוי אש וציוד כיבוי אש אוטומטי. בתחום האביזרים הידניים לכיבוי אש ניתן למצוא את המטפים לסוגיהם השונים (מטפים מוסעים ומטפים מיטלטלים, מטפי אבקה, מים, קצף או גז), זרנוקים וגלגלונים. בתחום הציוד האוטומטי לכיבוי אש ניתן למצוא את המטפים הקבועים ואת הספרינקלרים.
כל ציוד לכיבוי אש נועד לצמצם את נזקי השריפה. בין אם מדובר בציוד כיבוי אש ידני או אוטומטי, הפעלתו של ציוד לכיבוי אש יכול לחסוך דקות יקרות עד שיגיעו כוחות ההצלה. ציוד כיבוי אש יכול לאפשר ליושבי המבנה לפנות אותו במהרה לפני שהאש תלכוד אותם בתוכו. ציוד כיבוי אש יכול גם לצמצם נזקים לרכוש. לכן אין זה פלא כי כל מקום ציבורי מחויב על פי חוק להחזיק ציוד כלשהו לכיבוי אש בהתאם לצרכיו ולאופי הפעילות במקום.
לסיכום, בנייני משרדים, בתי עסק, מוסדות חינוך, מפעלים, מחסנים, בסיסים צבאיים, מרכזים מסחריים, בתי מלון או כל מקום אחר – כולם מחזיקים אמצעי כיבוי אש כלשהו. הבחירה באמצעי כיבוי אש כזה או אחר נובעת מהצרכים הייחודיים ומהסכנות הספציפיות שבכל מקום. כך למשל: בחללים סגורים שאינם מאוישים, כמו חדרי משאבות, ארונות חשמל, חדרי מחשבים, חדרי גנרטורים וכו', רצוי להתקין מטפים אוטומטיים המכילים גז. במוסדות גדולים, כמו בתי חולים, בתי מלון או מוסדות חינוך נמצא לרוב ספרינקלרים וגם אמצעי כיבוי אש ידניים.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 09:07 על ידי michadpz2

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים