הצג גיליון RSS

בלולו11

חרדים מדפיסים על חולצות

דרג פוסט זה
הבוקר ראיתי באתר חדשות באינטרנט כתבה ממש מעניינת. אני אקדים ואספר שאני מאוד מתעניינת באופה החדשה של הדפסה על חולצות שנהייתה הטרנד הכי חם בשנה האחרונה. מסרים פוליטיים, מסרים חברתיים וסתם בדיחות. אז מה שקראתי הבוקר הפתיע אותי ושימח אותי מאוד. הכתבה עסקה בתחום של הדפסת חולצות במגזר החרדי.
אז מסתבר שלאחרונה, בנוסף לחולצות מודפסות שניתן לראות בכל פינה אפשר למצוא גם חולצות "כשרות" עם כיתוב מההווי היהודי.
השימוש בהדפסה על חולצות מאפשר במובן מסוים לחבר בין העולם החרדי לעולם המודרני. אני משערת שעבור חרדים רבים זו אפשרות כמו אצל החילוניים להעביר איזשהו מסר אישי שלהם לחברה בה הם חיים. בעיקר כשמדובר בחברה שמרנית כל כך. אז בין ההדפסות ניתן לראות דברים כמו: בן של מלך, אשת חיל, ועוד ביטויים דומים שמלווים בתמונות או איורים מתאימים.
אחת הנשים שעוסקת במגזר בהדפסת חולצות מספרת שהכל התחיל אצלה כשהבת שלה התחילה ללמוד בבית ספר דתי מאוד קפדן ואדוק שהכריח את הבנות ללבוש רק חולצות צנועות ולבת שלה לא היה מה ללבוש ולכן עלה לה הרעיון לעשות לבתה חולצות מודפסות. על החולצה הראשונה שעשתה לה כתבה "בת מלך" . בתה הלכה לבית הספר עם החולצה, למרות שידעה שכנראה המורים לא יהיו מרוצים מכך. החולצה עוררה התלהבות בקרב התלמידות שהתעניינו מאיפה היא, וכך התחביב של אותה אם הפך לפרנסתה.
חשוב להבדיל בתחום של הדפסת חולצות בין המגזרים. בציבור החילוני ניתן להביע כל עמדה על ידי הדפסה על חולצות, בעוד בציבור החרדי, סוג ההדפסה שעושים שונה מאוד, ומכילה רק ביטויים יהודיים מהמקרא. בכל מקרה נחמד לשמוע שהטרנד המתפשט הזה הגיע עד בני ברק.


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים