הצג גיליון RSS

הגיגיי גיגי - סיפורים ומחשבות על חיים ועסקים

השילוב המיוחד של מכוון פסנתרים ופסנתר

דרג פוסט זה
מכוון פסנתרים היה הדבר הכי חשוב לפני הופעות גדולות. אני לא חושב שהייתה איזושהי הופעה בעבר במיוחד שבה פסנתר היה החלק המרכזי, שלא עבר תחת ידיו של מכוון פסנתרים. לאחרונה אני שומע יותר ויותר אנשים שכלל לא מכירי את המושג הזה מכוון פסנתרים, כאילו כיוון פסנתרים זה משהו שעושה הפסנתרן עצמו. אולם האמת רחוקה מכך. מכוון פסנתרים הוא בן אדם לרוב, בעל שמיעה מוזיקאלית מצוינת ויכולות טכניות. השילוב המנצח הזה, בין היכולת להיות איש טכני לבין ההבנה במוזיקה, מביאות לרוב את מכוון הפסנתרים לביצוע מושלם של כיוון הפסנתר.

לפני כל הופעה גדולה, בין אם זה ריסייטל לבין אם זה הופעה גדולה של אמן כמו אלטון ג'ון שידוע בנגינתו המרובה על פסנתר, תמיד ההפקה מצטיידת במכוון פסנתרים. ידוע שכאשר מעבירים פסנתר ממקום למקום, לרוב הוא יוצא מכיוון בגלל התנודות והתזוזות שלו. פסנתרים בדרך כלל יוצאים מכיוון כאשר משנעים אותם או אפילו מזיזים אותם ממקום למקום בבית. אם כך, ידו של מכוון פסנתרים דרושה בעתות כאלו.

מכוון פסנתרים אינו רק עוסק במלאכת הכיוון כאמור. לרוב לכל מכוון פסנתרים מכובד ישנה סדנא לשיפוץ ותיקון פסנתרים. כאמור מכוון פסנתרים אינו יכול לחיות רק מכיוון פסנתר למרות שזו עבודה קשה. סדנת תיקון פסנתר לרוב היא מקום מרתק, כמו מרתף או חדר של סופר צללים זקן. זהו מקום אישי שבו מתקן הפסנתרים מתאחד עם הפסנתרים הפצועים והפגומים ועובד עליהם שעות. כל מיתר ומיתר שנמתח – נעשה זאת באהבה וחשיבה רבה. תכנון רב וקפדני לפני שהמתקן נכנס לשלבי התיקון דרושים. שיפוץ פסנתר הוא כמו פיסול מחדש או השלמתו של פסל עתיק. הצבע, הכיוון, ההדבקה, ההברגה, הכול אבל ממש הכול צריך להיות במקום, אחרת הכלי מאבד מערכו. כאמור ככל שפסנתר יותר ישן, הערך שלו והיוקרה שלו עולים.

לרוב סדנאות של משפצי פסנתרים הן מקומות מאוד מרתקים, שם תוכלו תמיד לשמוע סיפורים מרתקים על אי אילו פסנתרים עברו תחת ידם של מתקני הפסנתרים. סיפורים על מוזיקאים מחוננים וכוכבי מוזיקה יש להם בשפע. סדנת תיקון ושיפוץ פסנתרים הינה המקום המיוחד הזה בו מתבצעת העבודה האמיתית של מאחורי הקלעים של עולם הפסנתר. זהו מקום סיזיפי ומיוחד, קשה ותובעני ומצד שני מקום שהוא מאוד רגיש ואישי עבור כל מכוון פסנתרים וכל מתקן פסנתרים באשר הוא, כי עולם הפסנתר היה מאז ומעולם אחד מהעולמות הכי אישיים בעולם המוזיקה.


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים