הצג גיליון RSS

הגיגיי גיגי - סיפורים ומחשבות על חיים ועסקים

רישיון מלגזה - הבגרות האמיתית של אחי

דרג פוסט זה
אח שלי השתחרר מהצבא לפני יומיים. הוא בעיקרון שירת בנח"ל אחרי שעשה איזו שנת שירות באחד מקיבוצי הדרום. לא שאנחנו קיבוצניקים, כלומר אנו יורת מושבניקים. בכל אופן הוא הלך לנח"ל ועשה את כל המסלול של בני המשקים ועכשיו עם השחרור שלו הגיע הזמן שהוא יעשה רישיון מלגזה, רגע לפני שהוא חוזר למושב והפעם לא רק בתור אחד שירים כל היום ערמות של חציר. בדרך כלל אצלנו במושב כל אחד שמשתחרר מן הצבא וחוזר לעבוד במשק, מקבל במתנה מן המושב קורס רישיון למלגזה, בצורה כזו המושב מבטיח שכוח אדם איכותי ימשיך ללוות אותו. אחרי הכול קורס רישיון למלגזה עולה הרבה כסף, שם בחוץ ואם המשק מעניק זאת חינם אז למה לא לתרום חזרה. אם זאת, ישנם מספר דברים שלא ידעתי שקיימים בבתי הספר לנהיגה מקצועית.

התפקיד של אחי במשק הוא מאוד פשוט הוא צריך להרים את חבילות החציר, שאוטוטו הוא יוכל לעשות זאת עם המלגזה. הקורס נערך לא רחוק מן המושב בבית ספר ללימוד נהיגה מקצועית. אפשר ללמוד שם מגוון רחב של קורסים לנהיגה מקצועית בין היתר ניתן להוציא שם קורס רישיון לטרקטורון, כן יש כזה דבר לכל אלו שרוכבים שנים על טרקטורון ומתקמצנים להוציא רישיון לטרקטורון ואז כשהם נתפסים, אז גם הרישיון הרגיל שלהם נשלל ואולי טוב שכך. בבית הספר אפשר גם להוציא רישיון של עבודה בגובה. קורס עבודה בגובה כיום הוא דבר מאוד חשוב שכן הוא מעניק את היכולת לשנע ולהרים ציוד לגבהים קטנים כמה מטרים מעל פני הקרקע. כיום זה עסק מאוד מבוקש שכן, כל האנשים שעוברים דירה לבניין חדש, על פי תקנות חדשות בבניינים חדשים יש איסור להעביר ציוד במעליות ולכן אנשים צריכים להרים את הציוד עם מסילה שעולה מן הרכב עד למרפסת, מעין סולם כבאים לציוד.

אח שלי אמר לי שאולי אחרי שהוא יסיים את הקורס על המלגזה הוא יעשה גם קורס של עבודה בגובה. לטענתו רוב בני המשקים עובדים קצת במשק ואחרי זה כולם מהגרים למרכז, לתל אביב יותר נכון, ואז רובם עובדים גם בעבודה בגובה, כי בעיר במיוחד בתל אביב, שם הבניינים הגבוהים נמצאים, שם יותר מכל מקום אחר צריך את השירותים של עבודה בגובה.

אחי חזר למושב, נושא עימו את התעודה, כששאלו אותו כל החברים שעדיין חיילים, הוא אמר להם שהיה לו ממש כיף בקורס ומסתבר למרות שכל בני המשק יודעים לנהוג על מלגזה מהרגע בו יצאו מן הרחם, אם זאת זה מרגיש מאוד טוב וחוקי יש לומר, שסוף כל סוף יש לך רישיון למלגזה, וזה גם מטיל עליך המון אחריות לסחורה, ציוד והכי חשוב לאנשים. לא יודע איך לומר זאת אבל למרות שאח שלי התבגר בכמה שנים מן החוויות שהוא חווה בצבא, אחרי שראיתי אותו חוזר מהיום האחרון בקורס, הוא פתאום בזווית קצת אחרת, נראה לי עוד יותר בוגר ממה שהוא השתחרר. מדהים מה קורס כל כך פשוט עושה לבן אדם.


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים