הצג גיליון RSS

הגיגיי גיגי - סיפורים ומחשבות על חיים ועסקים

ספרינקלרים תקולים במועדון - תעודת עליבות לכולנו

דרג פוסט זה
מי כמונו יודעים כמה חיי אדם חשובים. דווקא אנו אומה שלמה שנלחמת במשך שנים על קיומה יודעים ומעריכים חיי אדם. לצערי הרב אני נתקל לא פעם ולא פעמיים באנשים שעושים לנו דווקא ומוציאים שם רע לאומה הישראלית שלנו, וגורמים לנו להצטייר כאנשי הארץ שתמיד אוכלת את יושביה.


אני מדבר על כל אותם בעלי המועדונים בארץ, שלא טורחים לאבטח את החוגגים שלהם או שמנצלים לרעה את המעמד הזה של בעלי מועדון שפתוח רק בסופי שבוע לדוגמא. הדבר הראשון שמצא אחד הדוחות של איגוד ערים כיבוי אש במרחב השפלה, שיותר ויותר מועדונים לא מתחזקים כהלכה במועדון את מערכות כיבוי האש במקום.כאמור, מערכות כיבוי אש, נועדו להיות מופעלים אוטומטית במקרה של שריפה שפורצת במועדון. מועדון ריקודים, הוא אחד המקומות המסוכנים בהם יכולה לפרוץ שריפה כל רגע. קחו לדוגמא את כל הכבלים של החשמל, השתייה החריפה שכולם קונים, בקלות יכולה וזה קורה דרך אגב, להישבר כוס עם שתייה ומספיק שתפגע באיזה כבל חשמל חשוף והדרך מפה לאסון היא מאוד קצרה ומהירה.


מערכות כיבוי אש במועדונים נועדו למנוע דברים כאלו. כיום אדם לא יכול לפתוח מועדון ללא התקנת מערכות כיבוי אש, במפרט אם המקום יכול להכיל יותר ממאה אנשים. אחזקה של ספרינקלרים היא דבר חשוב מאוד. כיום ישנן מספר חברות טובות בישראל שמבצעות בדיקות איכות ותקינות במערכות כיבוי אש, לרוב לפעמים פשוט דרוש להחליף את הגומיות בספרינקלרים. תחזוקם של ספרינקלרים מצירך תשומת לב לפרטים הקטנים, אחרי הכול מתוך הספרינקלרים מתיזים המים.


הדבר הכי מעצבן, שבדיקות תחזוקה כאלו חייבות להתרחש בזמן ובמקום שנקבע להן. בעלי מועדון שמנסים לצמצם בעלויות, בעצם מנסים לחסוך על גבם של הבליינים התמימים שבטוחים ששום דבר לא יכול לפגוע בהם. בגלל אנשים כאלו הארץ שלנו נראית כמו שהיא נראית. תארו לכם מצב של תיירים מחו"ל שבאים לחגוג במועדון בישראל ונקלעים לשריפה בתוך המועדון, עזבו את הקורבנות הישראלים, אנחנו לצערנו רגילים לקורבנות בארץ המדממת הזאת, אבל תארו לכם כמה נזק יכול להיגרם לתדמית שלנו בעולם כשיפורסם כי במועדונים בישראל אין בטיחות אש. מערכות כיבוי אש חייבות להיות הדבר הראשון שלו ידאגו בעלי מועדונים, כי אחרת לא רק הם ישלמו על כך, בבית סוהר אלא אנו נשלם על כך בחיינו ובתדמית שלנו בארץ ובעולם בפרט.


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים