הצג גיליון RSS

הגיגיי גיגי - סיפורים ומחשבות על חיים ועסקים

מנעולן ילדותי - זכרונות של גיבור ילדות

דרג פוסט זה
אין כל ספק כי הזמנים הכי קשים שלי כילד קטן, היו אותם ימים שבהם נתקעתי מחוץ לבית או בתוך הבית. אין ספק שזה דבר מפחיד לדעת שפתאום, אתה לא ממש מסוגל לפתוח את הדלת. אני זוכר בילדותי מספר פעמים בהם הייתי נתקע מחוץ לבית. תמיד זה היה בגלל שהמפתח היה נתקע בדלת, או שפשוט משהו התקלקל. אחרי כמה פעמים שזה קרה, לכו תבינו, נו אני והמזל שלי. אבא שלי החליט שכדאי מאוד שיהיה לי מספר טלפון של מנעולן, רק ככה לכל מקרה. אחרי הכול בזמנינו לא היה לנו פלאפונים בכל כיס ולא כולנו ליצור קשר עם אימא ואבא תמיד. כן היה לנו טלפון ציבורי מתחת לבית ואבא תמיד הכין לי ערכה כזאת, לבן הנתקע. ערכה שהיא הייתה קופסת פילים שחורה וקטנה וריקה. בתוכה היה מספר טלפון של מנעולן ואסימון עבור הטלפון הציבורי. אבא תמיד היה חושב שני צעדים קדימה כיאה לאיש צבע בקבע.

תמיד חשבתי משום מה שמנעולן הוא אדם מפחיד, למה? אל תשאלו אותי כל ילד עם הפחדים שלו אני משער. הפעם הראשונה שנתקלתי במנעולן שלנו היה כשהייתי בגיל תשע ונתקעתי בתוך הבית לבד. כל כך פחדתי שהתקשרתי אז לעבודה של אימא והיא שלחה מנעולן עד הבית. גרנו אז בתל אביב וזה לא היה פשוט כמו היום למצוא מנעולן בתל אביב. היית צריך לפתוח ספר דפי זהב ולחפש מנעולן בתל אביב, שקרוב למקום מגוריך, בעבר מנעולנים לא היו מגיעים לכל מקום ואם כן זה היה עולה כמה לירות יותר.

בפעם הראשונה שהתקשרתי בכוחות עצמי למנעולן אכן היה בגיל תשע כאמור. אותו מנעולן הגיע עד פתח הדלת, דבר ראשון הוא דפק ואמר לי את שמו ושאל אותי לשלומי. אמרתי שהכול בסדר ואני תקוע. הוא שאל כל מיני שאלות, על המפתח שנתקע בחור של המנעול. לא משהו שהבנתי כל כך אמרתי לו פשוט מה אני רואה. הוא שאל אותי אם אני בסדר ויש לי מה לשתות ולאכול בבית בינתיים, למקרה שזה ייקח קצת זמן. אמרתי לו שאני בסדר.

בינתיים ותוך כדי שהוא מנסה לפרוץ את הדלת, הוא פשוט התחיל לשוחח עימי מעבר לדלת. היום אני מבין שהוא עשה זאת כדי להרגיע אותי ולגרום לי שיש שם מישהו איתי. ילד בן תשע שנתקע לבד בבית זו לא חוויה ממש נעימה. אם זאת ולפי מה שזכור לי הוא פרץ את המנעול תוך רבע שעה לכל היותר ופתח את הדלת. לא יודע למה אבל הדבר הראשון שעשיתי זה לחבק אותו. אחרי זה התקשרנו לאימא לעבודה והיא אמרה לו שהוא יתחשבן איתה כבר וזה לא דחוף. אז כפי שאתם רואים החוויה הראשונה ממנעולן תלויה הרבה באופיו של איש מקצוע. היום יש פחות אנשים נחמדים, פעם זה היה אחרת אני משער.


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים