הצג גיליון RSS

zico16

אמבולנסים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 06/10/2010 שעה 15:02 (405 צפיות)
אמבולנס. כל אחד מאיתנו היה רוצה לחשוב שברגע שבו הוא או אדם יקר לו יזדקק לשירות רפואי דחוף, הוא יוכל להתקשר למד"א ולקבל את השירות המהיר והטוב ביותר. אולם המציאות העגומה היא שלא תמיד האמבולנסים של מד"א יוכלו לספק לנו את השירות הטוב ביותר. בדיוק בשל כך קמו להן חברות המציעות שירותי אמבולנס פרטי.
חברות המציעות שירותי אמבולנס פרטי מחזיקות צי של אמבולנסים משוכללים ומאובזרים בדיוק כמו האמבולנסים של מד"א. אמבולנסים פרטיים מציעים בדיוק את אותם שירותים שמציעים האמבולנסים של מד"א: פינוי חולים ופצועים, שירותי פרמדיק באירועים המוניים, העברת נפטרים ועוד. כמו האמבולנסים של מד"א, גם האמבולנסים הפרטיים נמצאים תחת פיקוחו של משרד הבריאות, וגם צוות הפרמדיקים של האמבולנסים הפרטיים עובר בדיוק את אותן הכשרות כמו צוות הפרמדיקים ונהגי האמבולנסים של מד"א.
כמו תחומים רבים בהם מתקיימת תחרות חופשית, גם בתחום האמבולנסים אנשים גילו את יתרונות האמבולנסים הפרטיים נוכח הבעיות והמחדלים הקיימים באמבולנסים של מד"א. אחת הבעיות המרכזיות של האמבולנסים של מד"א היא עלותם. מנגד, התשלום עבור אמבולנס פרטי זול באופן משמעותי מהעלות הגבוהה שתדרשו לשלם למד"א במקרה שתזדקקו לאמבולנס. כשמדובר בקשישים או בחולים כרוניים שזקוקים לנסיעה באמבולנס לעיתים תכופות לצורך טיפולים רפואיים, העלות יכולה להסתכם בעשרות אלפי שקלים בשנה. לכן, עבור אנשים אלו השימוש באמבולנס פרטי הוא עדיף באופן מובהק.
עוד בעיה בשירות האמבולנסים של מד"א היא הזמינות. האמבולנסים של מד"א משרתים את כלל אוכלוסיית המדינה. לכן ובאופן בלתי נמנע מד"א נדרשת לעבוד בהתאם לסדרי עדיפויות ולמידת הדחיפות של כל קריאה. לכן, אנשים רבים שנזקקים לשירותי אמבולנס עבור מקרים שאינם דחופים, ידחקו לסוף רשימת ההמתנה. לעומת זאת, עם חברה אמבולנסים פרטית, כל אחד יכול להיות בטוח שיהיה עבורו אמבולנס זמין בכל שעה משעות היממה. גם אם הוא נזקק אך ורק לליווי והסעה לבית חולים לצורך ביקורת או טיפול רפואי, הוא תמיד יזכה לשירות מהיר וליחס אישי ואדיב.
גם כשמדובר בהעברת נפטרים, מד"א נוטה לדחוק את הקריאה לסוף סדר העדיפויות, מטעמים מובנים. אך עבור בני משפחתו של הנפטר, המעוניינים בהעברה מהירה ככל האפשר מביתו לבית החולים, מדובר בעוגמת נפש רבה. חברות אמבולנס פרטי מבצעות גם העברת נפטרים בכל שעה ביממה.
לסיכום, אם בעבר מד"א נהנתה ממונופול בתחום האמבולנסים, הרי שכיום, בעידן התחרות החופשית, קמו להן חברות רבות המציעות שירותי אמבולנס פרטי. מצב זה רק היטיב עם כולנו, שכן הוא העניק לנו את אפשרות הבחירה בחברת האמבולנסים שמעניקה את השירות הטוב והמתאים ביותר לצרכינו. מצב זה גם העניק לנו אפשרות להשתמש בשירותי אמבולנסים בתעריפים זולים יותר. ומעל לכל, התחרות בין מד"א ליתר חברות האמבולנסים הפרטיים מחייבת כעת כל אחת להקפיד על מתן השירות המקצועי והאדיב ביותר, כדי להרוויח את לחם חוקן ולצבור עוד ועוד לקוחות.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 19:20 על ידי zico16

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים