הצג גיליון RSS

simbad

לפני בדיקת פוליגרף

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 13/10/2010 שעה 17:21 (560 צפיות)
פוליגרף


האם יתכן שבקרוב תצטרכו לעבור בדיקת פוליגרף? בין אם העניין די נכפה עליכם (ממקום העבודה למשל) ובין אם אתם ניגשים לבחינה בהסכמה, ישנן נקודות שכדאי שתשימו להם לפני הגיעכם לביצוע בדיקת פוליגרף.


ראשית דבר, נציין, כל מי שניגש לביצוע בדיקת פוליגרף על ידי מכון פוליגרף חש התרגשות ברמה כזו או אחרת. חלקנו נרקיע שחקים בדופק מואץ וחלקנו רק במעט קל נשנה את מקצבנו הפנימיים.


עניין ההתרגשות ודאי שילקח בחשבון בבדיקה ועל כן לא מתחילה הבדיקה ישר משאלות "המליון דולר" אלא בהתחלה מגיעות שאלות "חימום" אשר נותנות לבודק פוליגרף מנוסה אינדיקציה מהוא מצבו של הנבדק ללא קשר לשאלות הענייניות אותם הוא עתיד לשאול, אלא דווקא על שאלות בנושאי חולין סטנדרטיים.


ישנן אמיתות מדעיות לגבי כל הקשור לפוליגרף. בעבר נהגו לקרוא בישראל למכשיר הפוליגרף -"מכונת אמת" – ולא סתם – ככל הידוע לנו רמת דיוקה בדיקת פוליגרף נעה קרוב מאוד ל-100% - מדברים על נתון של כ-95% אחוזי דיוק.

עוד בעניין אמיתות מדעיות לגבי פוליגרף הוא הפנטסיה של חלק מהאנשים שנבדקים בו שיכולו לתחמן, לשקר, או לעקוף את יכולת הבודק והמכשיר להבין כי הוא אינו דובר אמת. לאימותו של דבר – נדיר ביותר שמישהו מצליח לרמות את הבודק ואת מכשיר את הפוליגרף (יתכן כי ישנן עוברים הכשרות כמו סוכנויות ביון וכדומה אשר מאמאנים את סוכניהם לעבור בדיקות שכאלו בשלום – נכון להיום – ככל הנראה לא מתועד מישהו שממש עבד על פוליגרף בצורה משמעותית).


ישנם אנשים שחושבים כי יטשטשו את תוצאות הבדיקה על ידי נטילת כדורי הרגעה נרקוטיים, ומיני חומרים כימיים על מנת לעבור את הבדיקה שלום. דא עקה, מסתבר כי היפכא מסתברא, הסמים אשר נוטל המועמד רק מחדדים את שקריו ונותנים לבודק הפוליגרף לזהות את שקריו ביתר שאת.
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים