הצג גיליון RSS

הגיגיי גיגי - סיפורים ומחשבות על חיים ועסקים

תעדוף של מלגזות למכירה מיד שניה של אבא שלי

דרג פוסט זה
קיבלתי משימה מאבא, למצוא מלגזה חדשה למשק. לאחרונה אנו נתקלים בקשיים רבים עם המלגזה הקיימת שלנו. המלגזה שלנו היא מדגם CAT ישן. שלא תבינו לא נכון המלגזה הזאת סוחבת לפחות כבר כמעט קרוב ל- 17 שנה. זמן משמעותי עבור מלגזה. לא פעם ולא פעמיים היינו איתה במוסך שמתמחה בטיפול במלגזות. כל פעם היא קיבלה איזה טיפול וחיזוק וחזרה לעניינים. שועלת קרבות וותיקה. אני עוד זוכר את המלגזה הזאת מהימים שהייתי קטן והמשק שלנו היה בחיתוליו ואבא היה מעלה אותי על המלגזה ועושה לי סיבובים בהאנגר של הארגזים והמשטחים.

מכיוון שאבא אינו בדיוק איש של אינטרנט או איש של מערכות מידע הוטלה עליי משימת החיפוש של מלגזות למכירה. בהתחלה אבא התלבט, הוא חשב שאם מלגזה מחזיקה כל כך הרבה שנים אולי פשוט כדי לרכוש מלגזה יד שנייה. על פניו ההוכחה הנצחית כי המלגזה הישנה שלנו הצליחה להניף ולנסוע במרוצת השנים שלה במשק, נתנה לאבא את התחושה שלא תמיד צריך לרכוש מלגזות חדשות ומלגזה יד שניה בהחלט יכולה להיות פתרון זול יותר ואף מספק ברמת העבודה וביצועה. אם זאת, מלגזות יד שניה, אי אפשר לרכוש בכל מקום. חיפשתי באינטרנט מלגזות יד שניה, ואכן עלו מספר תוצאות. אני בדקתי את החברות הגדולות בארץ למלגזות כאלו שאנו מכירים עוד מהימים שרכשנו את המלגזה הנוכחית ששכחתי לציין שהינה מלגזת דיזל.

מלגזות יד שניה למכירה, אלו לרוב מלגזות ישנות יותר וזולות יותר. אם זאת בחברות הגדולות שמשווקות מלגזות יד שניה, הם דואגים להעביר אותן מה שנקרא טיפול וסוג של טסט על מנת שאלו יהיו כשירות לרכישה. בכל רכישה של מלגזות יד שנייה, הרוכש מקבל תעודת אחריות ותעודת כשירות של מכון התקנים כי המלגזה ראויה להפעלה.

לבסוף החלטנו ביחד עם אבא על מלגזה יד שנייה שתוחלת החיים שלה הינה 8 שנים. זהו זמן סביר שמלגזה עבדה טוב, ועדיין איך אומרים לא עבד עליה הכלח. המלגזה הינה מתוצרת מלגזת Hyster והיא מסוגלת לסחוב מטענים בכל מיני גדלים ומשקלים.

לאחר הרכישה, אבא לא הרגיש שדפקו אותו ואני הרגשתי שעשינו יחסית למחיר עסקה טובה. המלגזה עד עכשיו עובדת מצוין, אני מקווה שאין בבלוג זה מעין כפתיחת פה לשטן. נקווה לעוד הרבה שנות עבודה פוריות במשק. עד לפעם הבאה.
תגיות: מלגזה
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים