הצג גיליון RSS

הגיגיי גיגי - סיפורים ומחשבות על חיים ועסקים

לשווק מתקני מים עם אוסמוזה הפוכה מתקדמת

דרג פוסט זה
לפני שבוע התקשר חבר ואמר שיש לו רעין לשווק מוצר שהוא מעין בר מים המספק מים נקיים לאורך זמן ממושך. שאלתי אותו במה שונה הבר מים הזה מכל שאר הברים שמציע השוק והוא אמר כי יש לבר המים הזה מערכת מתקדמת של אוסמוזה הפוכה שפותחה בסין והיא מצליחה להראות הישגים של טיהור מים לאורך זמן מבלי הצורך לנקות, לתחזק ולהחליף ממסננים. את האמת להגייד לכם הייתיי קצת סקפטי בכל הקשור בלייבא מתקני מים לארץ. קודם כל, זה לא משהו שהתעסקתי איתו לפני, כלומר לא כל העניין של ייבוא, ייצוא ושיווק אלא, השוק הזה של מתקני מים היה ל חדש לגמרי. אני לא תמיד כזה סס להיכנס לשוק שאני לא מכיר.


כיום קיימות מסםפר חברות למתקני מים ומיני בר שמאוד מבוססות במשק טיהור המים בישראל ומספקות מטהרי מים במגוון מתקנים. חשבנו אני והחבר שאולי נתחיל לשווק מספר מצומצם של יחידות ונראה איך זה עובד. מעין פיילוט. חשבנו לייבא כמות של עד 300 יחידות ולראות מבחינה תפעולית כיצד אנו מתמודדים עם זה.

החשיבות הרבה במוצר היא דווקא המערכת המתקדמת של אוסמוזה הפוכה שמצליחה להוכיח ביצועים טובים יותר בטיהור המים. למי שלא יודע, אוסמוזה הפוכה הינה פעולה של טיהור מים. כיצד זה עובד? אוסמוזה היא תהליך של מעבר מים דרך עין הקרום החדיר בחלקו. חסימה זו מונעת מעבר של מלחים, כלור, אסבסט, חומרים אורגניים מן הצינורות המובילים, מתכות כבדות ואף פלואוריד המוחדר למים.אוסמוזה היא לפני הכול תהליך בסיסי בכל מערכת ביולוגית. הטכניקה של אוסמוזה הפוכה משלבת ממברנה סינון מכאני ויסוד של פחם. כאשר שני הנפחים של המים מופרדים באמצעות הקרום שחדיר בחלקו, עוברים המים המנפח בו הריכוז נמוך לנפח בו הריכוז גבוה. כשהופכים את כיוון הזרימה על ידי לחץ חיצוני על הנפח המרוכז בצורה גבוהה, נוצרת זרימה הפוכה וזוהי האוסמוזה ההפוכה.
בכל אופן, לאחר התייעצות החלטנו לא לייבא לארץ יותר ממאתיים יחידות. ניסינו עם השיווק הנכון שמפולח למגזרים הנכונים ולא לפרטיים, כי מן הסתם חייבים לסגור עסקאות גדולות ולא קטנות לפחות להתחלה על מנת לתת אורח חייים נכון למפעל. בכל אופן החלטנו לתת ארבעה חודשים וזה לא ממש הלך. היה מאוד קשה לקחת את הלקוחות שעובדים כבר שנים עם חברות לטיהור מים בארץ. לא נורא, לבסוף מכרנו את היחידות של מתקני המים, אולי לא בקצב מהיר אבל החזרנו השקעה, הרווחנו קצת. אבל לא משהו ששוה להמשיך להשקיע בו בכל אופן.
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים