הצג גיליון RSS

adi.amir

בית אבות- כדי לשמור על הרמה

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 15/11/2010 שעה 14:18 (512 צפיות)
חשבתם על היום שנצא לפנסיה? בעוד שזה נשמע לנו נורא כל כך אנחנו נוטים לשכוח בדרך כלל שלא כולנו נגיע לזה אלא רק בני המזל מאיתנו. העניין הוא שבשנים האחרונות חלה תפנית לטובה ואנו יותר ויותר מודעים לגיל הזה ומחילים לפעול לכיוון שיפור רמת החיים ביום שנצא לגמלאות.
בית אבות הוא הדרך הטובה ביותר לשמור על רמת חיים גבוה, תוך בטחון רפואי מלא אשר מסופק על ידי מיטב הרופאים והאחיות במקום אך גם בזכות אורח חיים חברתי אשר מאפשר לקשישים ולאנשי גיל הזהב לחיות בסביבה תומכת בה ניתן ליצור קשרים חברתיים עמוקים ולא צריך לשבת לבד כל היום בלי מעש ורק לחכות שאולי אחד הנכדים יתקשר לשמוע מה נשמע.
ישנם לא מעט סוגים של מבנים כאלה הכוללים בית אבות לחולי נפש או בית אבות לנפגעי נפש וישנו בית אבות תל אביב וגם בית אבות חיפה ולכן חשוב כל כך למצוא את המסגרת הנכונה עבור האדם הקשיש שבסופו של דבר יכול להיות בסך הכול בן 65 ששנים רבות עוד לפניו.
ישנם יתרונות רבים לבית אבות המאפשרים את אותם חיי חברה. אם נסקור את חלקם נראה כי הם מתחלקים למספר תחומים
בית אבות - פעילות ספורטיבית

לפן זה חשיבות רבה בבריאותם של הדיירים ומאפשר להם לשחות בבריכה המשותפת על מנת לשמור על קצב נשימה נכון ולחיזוק הריאות, השתתפות בהליכות קבועות בכל ערב אשר משפרות את סיבולת הלב ריאה ואפילו חדרי כושר השומרים על השרירים, יציבה נכונה ודברים אחרים. מעבר לכך הספורט מאפשר יצירת שפה משותפת בין הדיירים, ונותן להם על מה לדבר בארוחות המשותפות.
בית אבות פעילות חברתית

אחד היתרונות הגדולים של מקומות אלה הם החוגים. מצד אחד מספקים ערבי גיבוש ועניין כמו ערבי ברידג', או שירה בציבור, מצד שני שומרים על מוח פעיל ומאתגרים את החשיבה (פעולה שכבר מזמן הוכחה על ידי מחקרים כתורמת לשיפור הזיכרון ועצירה של מחלות זקנה כמו שיטיון או סניליות) על ידי חידונים ותשבצים אך יתרון נוסף שלא חשבו עליו הוא השמירה על הקידמה בה אנשי הגיל השלישי משתתפים בחוגי מחשב ולומדים עם העולם בו חיים הנכדים והנינים שלהם ובכך שומרים על קשר עימם.
לסיכום, כדאי לדאוג כבר היום לשמירת מקום בבית אבות כשאתם תגיעו לגיל, ואם ההורים שלכם מחליטים לעבור לשם, אל תעצרו אותם אלא גשו לבדוק בעצמכם ותיווכחו לגלות את היתרונות העצומים במקומות האלה.
תגיות: בית אבות
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים