הצג גיליון RSS

lalapp

האח הגדול

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 16/11/2010 שעה 06:52 (857 צפיות)
הפופולאריות האדירה של האח הגדול לא מפסיקה להכות גלים, האח הגדול משודר בעשרות מדינות רבות ברחבי העולם המערבי ואפילו במדינות ערב עם חוקים איסלאמים מאוד שמרניים. האח הגדול מוצא את מקומו בכל מדינה עם אחוזי רייטינג גדולים ומיליוני צופים ברחבי העולם. רק על פי מספר העונות שמשודרות במדינות מסויימות אפשר להבין עד כמה האח הגדול מצליח באותן מדינות, ישנן מדינות עם מספר גרסאות שונות אפילו של האח הגדול ועם יותר מעשר עונות של האח הגדול שכבר שודרו. בישראל כבר שודרו שלוש עונות של האח הגדול. האח הגדול 1, האח הגדול VIP (גרסא מיוחדת), האח הגדול 2 ועכשיו האח הגדול 3 אבל אפשר לקרא לזה האח הגדול 3. וזו אחת מהעונות שהכי הרבה אנשים כברמ צפים שתצא לאור – תאריך השידור הראשון שלה הוא 4.12.2010 ואף אחד כמובן עד לדקה האחרונה לא יודע מי יהיו הצופים שבעונה הרביעית של האח הגדול. הסדרה הזו מספקת לנו את מה שכולנו רוצים וזה סוג של מציצנות ומעקב אחר קשרים ועמרכות יחסים בין אנשים אחרים.

גם העונה החדשה תהיה זהה לקודמותיה – 20 מתמודדים יכנסו אל בית האח הגדול לאחר שיתנקו את קשרים לזמן מה עם המשפחה והחברים, הם לא יוכלו להכניס פלאפונים או מחשב נייד או עיתונים לתוך הבית ובעצם ינותקו מן המציאות. במהלך השלושה החודשים הבאים אלו שישרדו כמה שיותר בתוך בית האח הגדול יעמדו בפני משימות קשות מנטאלית ופיזית שיבחנו אותם גם בכישוריהם החברתיים. אחד המבחנים הקשים ביותר שהמתמודדים עומדים מולם הם הדינמיקה והקשרים שבין המתמודדים במהלך שהותם בבית האח הגדול. כמובן שלא סתם משאירים אותם לעשות רייטינג בתוך הבית – מפיקי האח הגדול דואגים להעמיס על המתמודדים קשיים כמו תקציב דל, מצבים וסיטואציות לא נעימות, משימות חברתיות קשות ועוד.

ישנם מבקרי טלוויזיה שמצביעים על כך שהאח הגדול הוא סוג תוכניות הריאלטי הכי רדודות בטלוויזיה בגלל ההיתסעקות במציצנות ובמצלמות שמצלמות את הדיירים 24 שעות ביממה. הטענה של מבקרי טלוויזיה היא שתוכניות ריאלטי בכלל פוגעות ברמת המסרים והערכים שמועברים לצופה במהלך הציפה ומציגה לצופה עולם מוטעה של המציאות האמיתית – עולם שרובנו נעדיף לשהות בו מאשר במציאות עצמה. כמו לדוגמא שבניגוד לבית האח הגדול אנחנו לא מצולמים 24 שעות ביממה או לרובנו אין בריכה ענקית בבית ואנשים רבים אפילו מתמודדים עם קשיים כלכלים שהבית עצמו לא מתקרב להציג. הטענה היא שבית האח הגדול מעביר מסר שגוי גם ובמיוחד לילדים שחושבים שככה נראים החיים של הגדולים וכך הם צריכים להיראות: עם הרבה מציצנות, פרסום, רייטינג, רכילות, מראה חיצוני ועוד ערכים שהם מנוגדים לחלוטין לערכים שרובנו מכירים עוד לפני תוכניות הריאלטי.
תגיות: האח הגדול
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים