הצג גיליון RSS

adi.amir

פירות וירקות לתינוק

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 16/11/2010 שעה 14:08 (667 צפיות)
פירות וירקות לתינוק הם חלק חשוב מאוד מהתזונה לה הוא זקוק. יש ירקות סתיו ואביב וישנם ירקות חורף או קיץ אבל באופן כללי כל ילד חייב לצרוך כמות מסוימת של פירות וירקות בכל יום על מנת לשמור על מערכת חיסונית בריאה ועל תפקוד מלא של כל מערות הגוף.
גידול ירקות, מעבר לתזונה הבריאה בחיי הילד מקבל לאחרונה משמעות נוספת כאשר הוא הופך לחלק אינטגרלי בחינוכו. גידול ירקות מהווה דוגמא נפלאה המסבירה את מחזור החיים בהם הוא או היא שותלים זרעים או גרעינים קטנים, מטפלים בהם על ידי גינון והשקיה ולבסוף הם צופים בפלא שבהם פירות וירקות גדלים והופכים לעציץ קטן המנביט ניצני פרי. לא פעם גננות מעדיפות גידול ירקות במיכלים ארוכים בגן או בבית הספר ומעדיפים גידול אפונה, פלפלים חרפים וירקות קטנים אחרים על פני גידול תרד לדוגמא או תפוחי עץ שלוקח זמן רב מאוד עד שרואים פירות וירקות על ענפי השיח.
ישנה רשימה ארוכה של פירות וירקות אורגניים המתאימים גם לחינוך הילד והסברים על גלגל החיים וגם יכולים לשמש כתזונה בריאה בעת אכילתם. גידול ירקות ופירות מסוימים עדיף על פני גידול ירקות ופירות אחרים בזכות יתרונות של ויטמינים או תוספים אחרים. ישנם פירות וירקות עם ברזל ופירות וירקות עם ערכים תזונתיים חשובים , אך מההיבט החינוכי באופן כללי עדיף לגדל פירות וירקות לפי עונות השנה כך יותר ברור לילד ההבדל בין פירות או ירקות חורף כמו תפוזים ושאר פירות הדר מול פירות או ירקות קיץ כמו אבטיחים וענבים המלאים נוזלים ומרעננים מאוד.
לסיכום, כאשר מלמדים ילדים ללכת או שמקריאים להם סיפור, זכרו לא להשמיט את הפן הכל כך חשוב של לימוד עונות השנה, או פלא הבריאה העוסק בהליך גידול ירקות ומדגים את חשיבותם של פירות וירקות בתפריט התזונתי של כל אדם.
תגיות: גידול ירקות
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים