הצג גיליון RSS

butters

פרקטים בחללים שונים בבית.

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 22/11/2010 שעה 09:54 (430 צפיות)
פופולאריות של פרקטים עלתה מאוד בשנים האחרונות, ובהרבה בתים יש פרקט בחדר אחד לפחות, יש מספר שאלות ובעיות שחוזרות על עצמן באופן טבעי, ובצדק ההשקעה הכספית אינה נמוכה וזו לא החלטה זניחה , במילים אחרות לא מחליפים ריצוף כל יום, זאת החלטה רצינית שיש להשקיעה בא מחשבה כי הפרקט יישאר איתנו לזמן לא מעט.

חדרים, סלון ומטבח – אותו פרקט או פרקטים שונים?

הפתרון הקל הוא שימוש בפרקט למינציה מסוג אחד לכל הבית או הקומה, צבע אחיד הוא אלמנט חוזר אשר מייצר אפקט חוזר חזק בחלל. מחירים לפרקטים מסוג זהה אינם שונים אך מחיר ההתקנה יכול להיות זול יותר בחלק מהמקרים, ואין בעיות תפר בין סוגי הפרקטים. לעומת זאת שימוש בכמה סוגי פרקטים מכמה צבעים ומרקמים שונים מאפשר משחק רב ושינויי אוירה דרמטיים בין חללים, כך אפשר ליצור מעבר מובהק בין סלון למבטח גם במקרים שאין הפרדה של קירות או דלתות בין החללים, כנ"ל לגבי פרקטים בחדרים, יש להתאים את סוג הפרקט לפי סוג החדר, ולפי סוג האפקט הרצוי בחלל המבוקש. נכון כל הפרמטרים הללו מורכבים ובהחלט עצה מקצועית יכולה לעזור בבחירה.

הרכבת פרקט לבד או על ידי איש מקצוע?

אם בורכתם בידי זהב, או שיש לכם ניסיון קודם בהתקנות פרקטים אז אתם בהחלט יכולים לחסוך את עלויות ההתקנה שמהווים חלק בלתי מבוטל מהמחיר הסופי של המוצר הסופי – רצפת פרקט. אבל אם אתם לא מנוסים או מאוד מוכשרים ואתם רק רוצים לחסוך קצת כסף סביר להניח שבפעם הראשונה והשנייה שתתקינו תתקלו בבעיות שיגרמו לכם בסופו של דבר להוציא יותר כסף ממה שהייתם מוציאים על מתקין מקצועי, כך שלפעמים לחפש את הזול עולה לנו ביוקר.

מעבר דירה ופרקטים:
במעבר דירה רצפת פרקט לפעמים משלמת מחיר כבד, כאשר המובילים לא מתחשבים ברצפה וגורמים לה נזקים רציניים כמו שריטות עמוקות. נזקים אלו אפשר למנוע מראש אם מתריעים למובילים, אך בנוסף רוב הפרקטים הקיימים בשוק כיום הם עמידים יותר לשריטות והנזק קטן מהנזק המשוער, ולעיתים אין נזק כלל. אך עם זאת תמיד ממומלץ לנקוט משני זהירות בהתנהלות מול פרקט.

בעיה נוספת היא שאנשים נמנעים ממעבר לפרקט מהמחשבה כי הם עומדים לעבור דירה בשנתיים הקרובות ואין טעם להשקיע בבית לטווח קצר.טיעון זה נכון במקרים מסוימים זה תלוי בכמה זמן מתכננים להישאר בדירה המדוברת וכמה שטח רוצים לרצף עם פרקט.

האם ניתן לפרק ולהעביר את הפרקט? בגודל ניתן אך לא מומלץ ,משתי סיבות עיקריות: האחת שסביר להניח שהפרקט שפורק לא יתאים למשטח החדש בצורה גודל וצבע, ובנוסף לא הגיוני להשאיר דירה ללא ריצוף.
תגיות: פרקטים
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובות

  1. הסמל האישי של butters


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים