הצג גיליון RSS

butters

מחזור פרקטים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 22/11/2010 שעה 09:59 (461 צפיות)
האם ניתן בכלל לפרק פרקטים ולהרכיבם מחדש? כן בהחלט ניתן לפרק ולהרכיב מחדש רצפת פרקט.
אולם ההרכבה מחדש תהיה מורכבת יותר מההרכבה הראשונית, ומורכבת יותר מהרכבת פרקט חדש במקום החדש. ובנוסף יש להחליט מה נעשה עם הרצפה לאחר שהפרקט הוסר ממנה. יש כמה סיבות לעלויות הגבוהות יותר של פירוק והרכבה של פרקטים, למשל בעת פירוק הפרקט חלק נהרס ולא ניתן לשימוש נוסף. בגלל מורכבות העבודה היא נעשית ביתר זהירות ולוקחת זמן רב יותר, יש צורך באחסון נאות (בקופסא יבשה ללא אור).

אריזה, מיון ופירוק של פרקטים

שלא כמו פרקטים חדשים שכבר מגיעים ארוזים יש למיין את הלוחות שפורקו מהמשטח הישן ולאחר מכן לארוז את הפרקט שפורק ולשלוח למקום החדש, לכן חשוב מאוד לשקול גם את עלות ההובלה, בעיקר במקרים שבהם מדובר על חלל גדול שכמות הפרקט גדולה.

התאמת פרקטים בין אזור חדש לישן

בגלל שכמעט תמיד יש הבדלים בצורה של השטחים ( שטח הפרקט הישן לעומת שטח הפרקט החדש), זאת אומרת שכמעט תמיד נצטרך לקנות עוד כמה חבילות פרקטים מאותו סוג בכדי להשלים את החורים שנוצרים עקב המעבר, לעיתים כמות החורים גדולה והעלות הנוספת הופכת למשמעותית והופכת את כל הרעיון ללא כדאי, לכן חשוב מאוד לשקול זאת לפני הפירוק. בנוסף הרבה מאיתנו רוצים להתאים את הפנלים לרצפת הפרקט, לכן גם עלות התאמת הפנלים צריכה להיכנס למשוואה. עלויות נוספות שיש לשקול הם כמובן עלות הספוג המבודד, עלויות ניקיון, דבקים וכדומה.

לסיכום חשוב לשים לב לכל הפרמטרים לפני שמחליטים אם מפרקים פרקטים או שקונים חדש, אין תשובה חד משמעית מה יותר זול, כל מקרה לגופו, ניתן לעושת הערכה טובה לפני ולבחור את החלופה הזולה מהשתיים.
תגיות: פרקטים
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים