הצג גיליון RSS

dudim2

מאמרים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 23/11/2010 שעה 11:37 (433 צפיות)
מאמרים מה אומרים?


תו ,אות, מילה, תיבה, משפט ,פסקה... כל אלו יחדיו וכל אחד לחוד יוצרים לנו מאמר...


לא סתם חילקתי את המאמר כך, היום אנו משתמשים בשפה העברית ששונה בתכלית מלשון הקודש... גם אם הם נראות דומות במקצת.. לשון הקודש כשמה כן היא שפה קדושה אשר כל לתו ואות בה יש משמעות עמוקה שלא כמו העברית.. אותה שינה בן-יהודה.. אז נסו לדמיין לעצמכם מאמר שיגרתי אשר יהיה ניתן לנתח אותו לחלקים חלקים ושיהיה משמעות בכל חלק.. נסו רק את השורה האחרונה ותיווכחו שזה בלתי אפשרי..אך מאחר שמי שכתב את התורה לא היה אדם כמונו וגם לא אדם יותר ממנו מי שכתב את התורה היה אלוקים ועל זה אין וויכוח! ידוע הרי שבתורה הקדושה אין כל תו ואות מיותרת וזה הרי דבר מדהים כי התורה מורכבת מאלפי אותיות ומילים...


70 פנים למאמר


ובכן כתוב כי לתורה הקדושה יש 70 פנים ומה הכוונה? אין הכוונה חלילה כי את התורה יהיה אפשר לפרש ב 70 פרושים שונים חלילה זאת אולי נוכל להגיד על מאמר או מאמרים שכתב אותו אחד שלא ממש היה לו ברור מה הוא ניגש לכתוב..אז מה הייתה הכוונה? אלא-שאפשר לרדת בתורה הקדושה ל-70 עומקים שאם רק נעמיק קצת ונחשוב נבין שזהו דבר מדהים!!!


אשר אותו לא תוכל יד אנושית או מח אנושי לבצע לעולם! וגם את פירושי הגאונים או את המאמרים של האחרונים שבהם עוד ניתן למצוא עומק לא נגיע ליותר משתיים-שלוש עומקים וזה לא בגלל שהם לא היו קדושים חלילה..עלינו להבין כי התורה היא אלוקית!


לשם דוגמא ניקח את הסיפור עם מלך רומי אשר רצה לבזות את התורה הקדושה ואת העם היהודי..לשם כך לקח 70 מאנשי סנהדרין הושיב אותם כל אחד בחדר ניפרד ודרש מהם לתרגם את התורה ל 70 שפות כל אחד לשפה אחרת..כשבדקו את התרגומים והגיעו לנושא חיה טמאה מאחר שלאשתו של אותו רשע קראו ארנבת..ולא רצו שיקרא זאת הרשע ויבין כי התורה חושבת את אשתו לטמאה כולם שינו ובמקום ארנבת כתבו כולם את אותו השם בדיוק. והרשע לא ראה שום דבר חריג בתרגום ולא מצא עילה להכתים את התורה הקדושה. כזה דבר לא יכול להיות בדרך הטבע ניתנה להם רוח הקודש בזכות שרצו לשמור על קדושת התורה.


אז מה בעצם אני באה לומר? האם לפסול את כל כתבי מאמרים באתי? חלילה! כותבי מאמרים מעשירים רבות את הידע שלנו..כאשר המאמר הוא מקצועי נוכל להפיק ממנו רבות אז איך בעצם נוצר מצב בו חלק ניכר מהאוכלוסייה רואה במאמרים מטרד ולא נעזר בהם כלל זאת בזמן שהמאמרים יכולים להועיל כה רבות.


לפני מספר ימים ניגשה אלי אחותי בבקשה לעזרה זו לה הפעם הראשונה שהיא נדרשת לכתוב עבודה רצינית עם מספר עמודים מכובד! העבודה הייתה בספרות ונושא העבודה היה מידות התלמידות התבקשו להתבסס על שירים מאמרים וסיפורים... אחותי שעוד נכללת בהדרת גיל הטיפש עשרה התחלחלה מהמחשבה להתעסק עם המונח המלחיץ מאמר ורצתה מיד למצוא מישהי שבעד תשלום תהיה מוכנה לעשות לה את העבודה.. כמובן שהזדעזעתי ומיד ניסיתי להניע אותה.. אבל פתאום הבנתי שזה לא יעזור זאת פשוט לא הנקודה.. אי אפשר לדרוש מנוער שהתרגל שהכול מגיע לו על מגש של כסף שאין לו כמעט צורך להתאמץ..פתאום לעבוד באמת על עבודה בלי לחפש את כל החומר באינטרנט ולשכתב אותו בלבד.

אני מקווה שעד כאן לא בלבלתי אתכם יותר מידי...נסכם


את התורה הקדושה לא נוכל וגם אין לנו צורך לחקות אבל להמשיך ולהעשיר את הידע שלנו על ידי כתיבת וקריאת מאמרים זה כדאי ורצוי בהחלט שכן אלה האחרונים יעזרו לנו בכל תחומי החיים. אם רק נשכיל להשתמש בהם.

עודכן ב: 23/11/2010 בשעה 11:40 על ידי dudim2

תגיות: מאמרים
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים