הצג גיליון RSS

butters

פרקטים במרתף

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 02/12/2010 שעה 08:39 (940 צפיות)
בשנים האחרונות יותר ויותר בתים עוברים ומשתמשים במרתף בחדר לכל דבר, אם זה חדר לאימונים או חדר לילדים או חבר עבודה ואפילו יחידת דיור שמשכירים. השימוש במרתפים הופך לגדול ומשמעותי יותר, לכן יותר
ויותר עולה הנושא של התקנת פרקטים במרתפים.

מה ההבדל בין התקנת פרקטים בחדרים לעומת מרתף.

ההבדלים העיקריים בין חדר רגיל לחדר במרתף הם גם הדברים המשמעותיים ביותר לשמירת איכות הפרקט לאורך זמן, והם:

לחות – הלחות הטבעית במרתפים היא גבוהה יותר מאשר בחדר מאוורר, וכמו שניחשתם לחות לפרקט אינה בריאה במיוחד, להיפך, רצפת פרקט יכולה להינזק קשות עקב לחות לאורך זמן.
אור- אור מתון אינו פוגע כלל בפרקט, אולי רק יפגע בברק שלו לאחר מספק שנים, אך אור שמש ישיר וחזק בהחלט יכול לפגוע בצבע ובאלסטיות של פרקטים רבים, לכן במקרה זה למרתף יש יתרון ברור בשמירה על רצפת פרקט.

תחלופת אויר- במרתפים יש פחות תחלופת אויר מחדרים רגילים, חוסר בתחלופת האוויר יוצר טחב ורטיבות, תנאים אלו בהחלט שיפגעו ברצפת פרקט, שזהו יתרון שיש לחדר רגיל על מרתף.

הצפה במרתף – פרקטים ומים

בחורף שעבר לאחד הלקוחות הפרקט הייתה הצפה במרתף והנזק לא איחר לבוא, כל הפרקט שהפך לתחתית של בריכה עקב ההצפה התנפח ויצא מפרופורציה, הפרקט היה מותקן למעלה מחמש שנים באותו מרתף והוא היה שמור טוב עד לאותו רגע, בגלל שהשימוש היה בפרקט קויקסטפ מאוד איכותי בעל שלושה מפלסים ועבודת ההתקנה הייתה טובה ללא שבירות בקצוות, לא הייתה סיבה שהפרקט יחזור לעצמו, ואכן חודש לאחר ההצפה, כאשר כל הפרקטים התייבשו הפרקט חזר לעצמו כמו מקודם. חשוב לזכור שזה היה אפשרי רק בזכות התקנה מקצועית ובזכות רמת האיכות הגבוהה של הפרקט הרב שכבתי המבודד.

התרחבות והתכווצות טבעית של פרקטים

פרקטים העשויים עץ טבעי, חומר אורגני משתנה עם העונות, חום וקור, שינוי בטמפרטורות משפיעים על הצורה והנפח של הפרקט, אולי זה נשמע מוזר אבל תזוזת רצפות העשויות פרקט עץ טבעי היא רגילה ונורמלית, נצפה למרווחים בין לוחות הפרקט בתנאי יובש ותנאים של לחות גבוהה הרווחים יסגרו. לכן בזמן התקנת פרקטים במרתפים אנו יודעים שהלחות גבוהה יחסית, לא נצפה להתכווצות רבה של לוחות הפרקט ולא נהיה חייבים להתחשב בשונות ההתכווצות.
תגיות: פרקטים
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים