הצג גיליון RSS

nesher10

על לגליזציה של סמים קלים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 08/12/2010 שעה 08:20 (643 צפיות)
נושא הלגליזציה של סמים קלים נדון כבר שנים בחברה הישראלית ואף הגיע לדיונים בכנסת. יש שני מחנות בויכוח הזה, שכל מחנה בטוח בצדקתו. התומכים טוענים שלגליזציה של סמים קלים הם לא גרועים יותר מהעובדה שאלכוהול הוא סם חוקי, ושהנזק וההשפעה של סמים קלים היא פחותה מזו של אלכוהול. המתנגדים טוענים שסמים הם סמים, וששימוש בסמים קלים עלול להוביל להתמכרות ולשימוש בסמים קשים יותר.
תיקים פליליים רבים נפתחים על עבירות סמים קלים, ועל אחזקת סמים קלים. עישון סמים קלים בחלקים מסוימים בחברה הוא נפוץ מאוד וידוע, וכשנעצר מישהו שמואשם בעבירות סמים ונאלץ לפנות אל עו"ד פלילי שיטפל במקרה שלו, זה מעורר סערה תקשורתית ומעלה את נושא הלגליזציה של הסמים הקלים שוב לכותרות.
מחקרים שנעשו באמסטרדם הראו שהפיכת סמים קלים לחוקיים ומכירתם לכל דורש (בגיל המותר) מפחיתה את עבירות הסמים בצורה משמעותית, ומבטיחה את טיב הסם ואיכותו, דבר שחשוב מבחינה בריאותית.
בארץ אחזקה של סמים קלים מעל כמות מסוימת נחשבת לעבירה (תחת קטגורית עבירות סמים), ויכולה להוביל לפתיחת תיק פלילי במשטרה, משפט פלילי והרבה הוצאות על עו"ד פלילי.
מקרה אחד שעלה לכותרות בנושא לאחרונה היה בהקשר של רן שריג, שהשתתף בתוכנית מחוברים, ועישן מריחואנה, אותה הוא מקבל באופן חוקי לטיפול במחלה, מול המצלמות. הדבר הרגיז את משטרת ישראל שעצרה אותו על עבירות סמים, או על נהיגה תחת השפעת סמים קלים. הדבר מראה שהמשטרה רואה בכך סם לכל דבר, אם כי ברור לכל שחלק ניכר מהחברה צורכים סמים קלים באופן קבוע, כפי שצורכים גם סיגריות ואלכוהול.
מה מהדעות נכונה וצודקת? שאלה של השקפה כנראה. מה שבטוח שמבחינה חוקית, סמים קלים הם סמים לכל דבר.
תגיות: עו"ד פלילי
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים