הצג גיליון RSS

donlieey

עיצוב המטבח עם פינות אוכל מזכוכית

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 20/01/2011 שעה 15:05 (909 צפיות)

פינות אוכל נתפסות כיום לא רק במובן הפונקציונאלי שלהן, אלא גם, ובעיקר כקישוט. לפעמים פינת האוכל נמצאת שם לצורך הקישוט בלבד ואינה משמשת לאוכל. מגוון החומרים מהם עושים פינות אוכל רחב ביותר, החל מעץ טבעי ועד למשטחים זולים יחסית המכוסים בפורמייקה. האופנה המודרנית הכניסה לעולם העיצוב את הזכוכית, וכיום ניתן למצוא לא מעט פינות אוכל מזכוכית.

יתרונותיהן של פינות אוכל מזכוכית
היתרון הגדול ביותר של פינות אוכל מזכוכית הוא בעיצוב חללים קטנים במיוחד. הזכוכית יוצרת תחושה אוורירית כאילו שום דבר לא נימצא בחדר. עובדה זו מסייעת מאוד בחיסכון במקום או לפחות במראית עין של חיסכון כזה (מה שלא פחות חשוב בעולם של עיצוב הבית). במקום שבו שולחן עץ כבד היה סוגר את כל החדר, פינת אוכל מזכוכית פותחת את החלל הזה ויוצרת תחושה של מרחב למרות שבמקום עומד שולחן שיכול להיות גם גדול יותר משולחן עץ שהיה סוגר את כל החדר.
העיצוב הקליל של פינות אוכל מזכוכית מתאים במיוחד לעיצוב של דירה מודרנית, עם ספות המעוצבות בצורות לא מזוהות, מזנונים מינימליסטיים ווילונות קלילים.

חסרונותיהן של פינות אוכל מזכוכית
חשוב כמובן לשים את האצבע גם על החסרונות של פינות אוכל מסוג זה. קודם כל, זכוכית רגישה מאוד לשריטות ולכן חשוב ביותר לאכול על פליסמנטים או על מפת שולחן. עדיף לא לחתוך דברים על השולחן הזה ללא קרש חיתוך.
בעיה אחרת היא תביעות אצבעות שנראות היטב על הזכוכית. מסיבה זו הניקוי של שולחן זכוכית מתבצע באמצעות חומר לניקוי חלונות בתדירות של פעם בשבוע.
אין ספק שפינות אוכל מזכוכית מצריכות קצת יותר זהירות וקצת יותר טיפול, אך כל החסרונות הללו בהחלט אינם מספיקים כדי להעפיל על היתרונות. בנוסף, לעיתים פשוט אין ברירה אלא לפנות לפינות אוכל מזכוכית בשל מגבלת מקום.

כיצד יוצרים האחדה בין שולחן זכוכית לכיסאות
השאלה הגדולה היא כיצד אפשר להתאים כיסאות לשולחן זכוכית. התשובה לסוגיה הזו נעוצה בבסיס עליו מונחת פלטת הזכוכית. הסט ייווצר באמצעות ייצור בסיס זהה לשולחן ולכיסאות. בסיס זה יכול להיות מורכב ממגוון חומרים מתכתיים, עץ על כל סוגיו, תחליפי עץ וכמובן גם פלסטיק חזק. השילוב עם מתכת הוא אולי המוצלח ביותר משום שגם המתכת מתאימה מאוד לקו העיצוב המודרני, אך הכול תלוי במראה של שאר הרהיטים בדירה.
חשוב לציין כי לא משנה מאיזה חומר יהיה עשוי בסיסו של השולחן, מה שחשוב זה שיהיה עשוי ברמת גימור טובה משום שהוא משחק חלק חשוב במראה של השולחן השקוף.
ניתן כמובן לבחור בפינת אוכל עם פלטת זכוכית חלבית, אך ככל שהזכוכית תהיה אטומה יותר, כן פינת האוכל תאבד מהקלילות שלה.


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים