הצג גיליון RSS

nesher10

משפט פלילי

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 14/02/2011 שעה 08:17 (542 צפיות)
שומעים רבות על כך שהשוק מוצף עורכי דין, ושיש יותר מידי מהם. עם זאת כל תחום בערכית דין הוא עולם ומלואו ומפוצל למספר תתי תחומים רב. כך גם בתחום של משפט פלילי. התחום של משפט פלילי כולל תחתיו תחומים רבים, ולכן עו"ד פלילי מתמקד במספר תתי תחומים ולא מכסה את התחום הפלילי כולו.

אילו תחומים נמצאים תחת שרביטו של עורך הדין הפלילי?

אולי הדבר הראשון שעובר לנו בראש כשאנו חושבים על עורך דין פלילי ומשפט פלילי הוא על רצח. ואכן במשפטי רצח הנאשם מיוצג על ידי עורך דין פלילי. כך גם שעבירות מין, עבירות סמים ועבירות אלימות ורכוש.

המקרים שצוינו למעלה הם כולם מקרי אלימות בצורה זו או אחרת, אבל ישנם חלקים נוספים בהם עוסק עורך דין פלילי והם קשורים בתחום של הונאה ושל צווארון לבן. עבירות הונאה וצווארון לבן מטופלות אחרת במהלך כל ההליך מהמעצר דרך החקירה במשטרה ועד לפסק הדין. כיוון שבמקרה של צווארון לבן מדובר בדרך כלל באנשים שהם נורמטיביים כביכול, כל בטיפול בהם שונה לגמרי. הם בדרך כלל לא מהווים סיכון לחברה.

עבירות מסוג זה כוללות בדרך כלל עבירות מרמה, הונאה, מיסים, ניירות ערך וכו, ובדרך כלל מדובר בעבריינים אשר שונים באופיים מעבריינים שנעצרים על עבירות סמים ורכוש. מבחינת החקירה במשטרה, המשטרה נוקטת זהירות רבה, כיוון שבדרך כלל עצורים בתחום זה, יחד עם עורך דין פלילי טוב, יוכלו לצאת ממצבים רבים ולהשאיר את המשטרה ללא תשובות ברורות.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים