הצג גיליון RSS

adiel_m

מהן קונסטרוקציות

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 24/02/2011 שעה 13:59 (597 צפיות)
מהן קונסטרוקציות הינן עבודות מודרניות ומתקדמות בתחום הבנייה ולמעשה המטרה מאחורי שיטת בנייה זו היא הענקת עמידות גבוהה למבנים כתוצאה מחוזק ועובי השלד.
אין ספק כי עבודת הקונסטרוקציה הינה המהותית והחשובה ביותר בכל תהליך הבנייה שכן הינה מהווה לאבן יסוד בכל פרויקט בנייה שהוא, החל מבנים של גורדי שחקים ועד לבתים פרטיים, מחסנים וכו'.
ואם אנו נחשוב על זה רגע בהיגיון נבין כי המצב מובן לחלוטין שכן, אם הבנייה הייתה חלשה ולא יציבה היו יכולים להיווצר מצבים לא נעימים בכלל של גשרים קורסים, מבנים לא יציבים ועוד.
ניתן להבחין בעבודות קונסטרוקציות כמעט בכל תהליך בנייה חדש: בניית בניינים, בניית גשרים וכו', בשל יתרונותיו הרבים.

בעבר היו נוהגים להשתמש בתהליך הבנייה בחומר הבטון שאכן נחשב לחומר חזק מאוד אך למרות קשיחותו הוא ידוע גם כחומר שביר ועל כן מסוכן מאוד. מי מאיתנו רוצה לגור בבניין או לנסוע על גשר ביודעין שהחומר עליו אנו נוסעים או עליו עומדים הינו בכלל שביר ועלול להתמוטט מסיבות שונות כמו עומס יתר, רעידת אדמה וכו'? התשובה הינה ברורה שכן כולנו אוהבים להרגיש בטוחים. בשל סיבות אלו נכנסה לתודעה שיטת בניית קונסטרוקציה המושתתת על חומר הפלדה שהינו גמיש ולא יכול להישבר וכמו כן גם בנוי ומורכב מתערבות של ברזל אשר הינן חזקות במיוחד ויציבות מאוד ויכול לשאת משקל רב מבלי להישבר. לא סתם משתמשים בחומר הפלדה ומבצעים עבודות קונסטרוקציה בגורדי שחקים – יש עילה לדבר.

מלבד מבנים גרנדיוזיים, גשרים ומפעלי עתק, פעמים רבות מבצעים עבודות קונסטרוקציה גם בבריכות, אתרי ספא , בתי מלון ועוד.

חשוב מאוד לזכור שעבודה עם קונסטרוקציות יש לבצע בזהירות המרבית. כיוון שמדובר, בדרך כלל, בעבודה בגובה, מבני מתכת רבים נבנים בצורה זו, יש לבנות כל קונסטרוקציה רק לאחר תכנון קפדני ומקיף. טעות בתכנון קונסטרוקציות עלולה להוביל לבעיה בהמשך הבנייה - בין אם מדובר במבני מגורים ועסקים ובין אם מדובר בגשרים ובמתקנים אחרים. קונסטרוקציות פלדה ומתכת משמשות למגוון רחב של אפשרויות בנייה והקמה: מבנים מתועשים, תשתיות שונות, הקמה והעברה של מפעלים, תכנון והקמה של מבנים קלים, הקמת מחסנים והאנגרים, הקמת מבני פלדה עבור מפעלי תעשייה, הקמת מבנים מיוחדים ועוד.

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים