הצג גיליון RSS

InterMent

רפואה משלימה

דרג פוסט זה

רפואה משלימה


רפואה משלימה מעצם הגדרתה ושמה, הינה רפואה שמציעה טיפול שונה ומרענן ביחס למה שיש לרפואה המסורתית והקונבנציונאלית להציע . לימודי רפואה משלימה מבוסס בעיקר על מתודיקות טיפול מן המזרח הרחוק, בדגש על הרפואה הסינית העתיקה. כמו כן יש ענף חדש יחסית שמבוסס על הכירופרקטיקה המערבית, בעיקר לטיפול בכאבי גב והתכווצויות שרירים כרוניות.

לימודים של רפואה משלימה עדיין אינם ממוסדים די וישנם מספר אפיקי ומקומות לימוד. הביקוש עבור השירותים השונים נמצא בסימן עלייה כתוצאה מחוסר האונים שהרפואה ה"רגילה" מגלה בחלק לא מבוטל מהמקרים שמבקשים את סיוע. על פי כל האינדיקציות שהולכות ומתרבות, רפואה זו תקבל בסופו של דבר את ההכרה של הממסד כלגיטימית. כמובן, שהדרישות להכשרה סדירה על מנת לעסוק ברפואה המשלימה יהיו חלק מתהליך ההתמסדות של הרפואה המשלימה.

לימודי רפואה משלימה


הדרך הטובה ביותר ללמוד רפואה משלימה זה ללכת לחיות מספר שנים ברחבי המזרח הרחוק. באמצעות לימוד עקרונות הרפואה המשלימה ממקור ראשון ניתן להפיק הרבה יותר מאשר בלימודים סדירים בארץ.
כל מי שלמד רפואה משלימה באמצעות שיטוט בין מסגרות שונות במזרח, למעשה מוכשר ומיומן הרבה יותר ממי שלמד במסגרת מסודרת פה בארץ או בכל מקום ברחבי העולם המערבי. עקרונות הרפואה הסינית העתיקה, שעל בסיסה מושתת רוב הרפואה המשלימה, עברה מדור לדור ולימודה דורש הרבה סבלנות ואורך רוח.

רפואה משלי-מה? "ממסדית"


כיום ישנם ענפים של רפואה משלימה שמוכרים על ידי הממסד. כמובן שהפיקוח וההקפדה על כך שמי שמעניקים את אותם טיפולים שמבוססים על רפואה זו הוא ללא פשרות. רק מי שמוכיח באמצעות מסמכים ובאמצעות וותק וניסיון כי יש לו את ההכשרה הנדרשת על מנת להעניק שירותים אלו, אכן מקבל את הבמה לכך מטעם קופות החולים.

החתירה של כל התחום שמכונה רפואה משלימה מן השוליים למרכז, מגיע בימים אלו להכרה הרשמית כיעילה ואפקטיבית. ספקנים ומרימי גבה תמיד יהיו, הרי ככלות הכל אנחנו עדיין יהודים. אבל כל מי שמגיע לשלב שהוא פונה לרפואה המשלימה מתמכר ומתמסר לה במהירות. המגמה הרב שנתית היא של גדילה מתמדת של קהל המעריצים של הרפואה המשלימה, על חשבון הרפואה הקונבנציונאלית. הרפואה המשלימה צומחת ומתפתחת הרבה יותר מהר מהרפואה המסורתית.

עודכן ב: 27/06/2011 בשעה 20:24 על ידי InterMent

קטגוריות
רפואה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים