הצג גיליון RSS

InterMent

חיפוש פטנטים

דרג פוסט זה
ישנם גופים גדולים שבמקום להשקיע בפיתוח פטנטים באופן עצמאי מעדיפים להתמקד בתחום של חיפוש פטנטים, אותם ארגונים מעסיקים ציידים שמתמחים בתחום של חיפוש פטנטים ואותם ציידים תרים בכל העולם במסגרת המשימה של חיפוש פטנטים.
העבודה של חיפוש פטנטים דורשת יכול מחשבה אנליטית גבוהה במיוחד על מנת להצליח לאתר באמצעות מידע ברשת מקומות פוטנציאליים ששם יש את הפטנט או הפטנטים הנכספים.
חיפוש פטנטים הוא מקצוע שאמנם נשמע מעניין אבל דורש הרבה סבלנות, נחישות ויכולת להתמקד ולהתמיד בדרך להשגת המטרה.
רוב מי שעוסק בתחום של חיפוש פטנטים הינו ממציא בעצמו או לחלופין עורך דין שמתמחה בתחום של רישום פטנטים, ברוב המקרים ההכנסה מבוססת על הצלחה כך שמי שלא מביא תוצאות נפלט מהמערכת במהרה.
מחפשי פטנטים אמורים גם לדעת אילו פיתוחים והמצאות כבר רשומים כפטנטים על מנת שלא לבזבז זמן בחיפוש שווא אחר פיתוחים שכבר רשומים ומשויכים לפירמות אחרות.

חיפוש פטנטים ייעודיים


כיום יש נישה של חיפוש פטנטים לפי הזמנה, כלומר, החברה או הארגון יוצרים קשר עם אותו בעל מקצוע שמתמחה בתחום של חיפוש פטנטים ומגדירים לו איזה פטנטים הם מחפשים.
חיפוש פטנטים על פי הזמנה מצמצם מאוד את אזורי החיפוש אבל דורש יותר התמקדות וריכוז, ברוב המקרים פועלים מספר מחפשים במקביל במסגרת של חיפוש פטנטים ייעודיים, במילים אחרות, חיפוש פטנטים הוא למעשה מירוץ נגד גורמים מקבילים שמחפשים בו זמנית את אותם הפטנטים, זהו מקרה קלאסי של כל הקודם זוכה, כל המאחר בוכה.
המאבק בין המחפשים השונים הוא למעשה קרב מוחות שבו כל צד מנסה לשים את היד על הפטנט המיועד לפני יריביו.
מדובר על מלאכת מחשבת של איתור הפיתוח והגעה אליו לפני שאר המתחרים, ככל שמערך האיתור מפותח יותר, כך סיכויי ההצלחה טובים יותר.

חיפוש פטנטים ורישומם


החכמה הגדולה בתחום של חיפוש פטנטים היא גם להגיע אליהם ראשונים וגם לרשום אותם, שכן, לעיתים במסגרת של חיפוש פטנטים אמנם מאתרים את הפטנטים המבוקשים, אבל עד שמקבלים את האישורים הנדרשים מהחברה כבר יש מי ששם עליהם ידיים.
חיפוש פטנטים במסגרת של צוות שמשלב ממציאים או מפתחים לצד עורכי דין זה הנוסחה המנצחת, כך המפתח מאתר את הפטנט המבוקש והעורך דין דואג לרישום לצורך הגנה מפני המתחרים.
חיפוש פטנטים הוא תחום שהופך להיות חשוב יותר ויותר כתוצאה מהחרפת התחרות בזירה העסקית הגלובאלית, חיפוש פטנטים הוא מסוג המקצעות שהכלכלה הגלובאלית קידמה ועדיין מקדמת.

עודכן ב: 30/06/2011 בשעה 14:55 על ידי InterMent

קטגוריות
עסקים

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים