הצג גיליון RSS

InterMent

תה טיבטי

דרג פוסט זה
תה טיבטי מקורי הינו התה שמכינים מצמחי התה שגדלים בטיבט. במקור, תה טיבטי נלגם בתוספת של חמאת יאק, עובדה שהופכת אותו לבעל טעם לא טעים עבור הלשון המערבית. תה טיבטי נחשב בטיבט למשקה מקביל לקפה בעולם המערבי. החל מאמצע המאה הקודמת החלו לייבא עלים של תה טיבטי לעולם המערבי. לפי מיטב המידע שהצטבר בקרב לוגמי התה המערביים, תה טיבטי מכיל סגולות מרפא רבות בעיקר עבור בעיות עיכול וכן עבור אלה הנמצאים בהליכי הרזיה מואצים. כמובן שבגרסה המערבית תה טיבטי אינו נלגם בתוספת המסורתית של חמאת היאק. רבים טוענים כי לא התוספת ה"מעודנת" של חמאת היאק אין לתה הטיבטי את כל הסגולות שמייחסים לו. מנגד טוענים מעריציו הרבים של התה בעולם המערבי, כי הסגולות נמצאות בעלי התה וכי לחמאה השמנונית אין כל ערך מבחינה תזונתית. המשוגעים לדבר מקפידים ללגום את התה בתוספת של חמאת היאק שבעולם המערבי הוחלפה בחמאת הביזון.

תה טיבטי כיום


כיום, כאשר השווקים עמוסים בתה מכל המינים והצבעים, תה טיבטי נחשב לאחד היותר אהובים על ידי הצרכנים אניני הטעם. תה טיבטי למעשה תפס את המקום שהיה שמור לתה הירוק עד לפני מספר שנים. כיום תה טיבטי נהנה מההילה השורה על כל מה שמגיע מטיבט. מכוון שטיבט נחשבת למולדת הדלאי לאמה וכל המורשת הבודהיסטים המפוארת שלו, כך לגימה של תה טיבטי משרה אווירה של רוחניות, רוגע ושלווה על מעריצי הלאמה הרבים. כל מסעדה או בית קפה שמכבדים את עצמם דואגים שבתפריט המשקאות החמים שלהם יהיה גם תה טיבטי. יש כיום זרם הולך וגדל של לוגמי תה טיבטי שלא הולכים לשום מקום לא שקיק אחד לפחות של התה הטיבטי באמתחתם, על כל צרה שלא תבוא ולא יהיה בנמצא התה המבוקש.

תה טיבטי ורוחניות


כאמור, תה טיבטי מכיל בתוכו תכונות של רפואה לצד רוחניות. ההילה סביב ללגימה של כוס תה טיבטי אחת ביום הינה תולדה של מערכת מאוד מתוחכמת של שיווק. מבחינת הטעם, כל עוד לא שותים תה טיבטי כפי שנהוג לשתות אותו בטיבט, בתוספת של חמאת יאק שמנונית במיוחד, אין הבדל של ממש ביחס לסוגי תה אחרים. תה טיבטי זה מותג שבעיקר בשנים האחרונות הפך להיות התה האלטרנטיבי המוביל מבחינת הביקוש מצד הצרכנים. ההירתמות של קהילת שומרי המשקל לקידום הצריכה של תה טיבטי סייעה רבות לקידום הפופולאריות שלו בקרב הציבור הרחב.
תגיות: תה טיבטי
קטגוריות
עסקים

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים