הצג גיליון RSS

InterMent

תביעות רשלנות רפואית

דרג פוסט זה
מתוך כל התביעות האזרחיות שמוגשות לבית הדין, תביעות רשלנות רפואית הן אולי מהנפוצות ביותר שקיימות וזאת מכמה סיבות, ראשית, תביעות רשלנות רפואית נפוצות משום שלמרבה הצער הן מתרחשות בתדירות גבוהה למדיי בקשת רחבה של מקרים וסיטואציות שונות, סיבה נוספת שבגללה מתרחשות תביעות רשלנות רפואית בתדירות גבוהה כל כך היא משום שאנו חיים בעידן שבו המדינה, והחברה רואים בעין ביקורתית מאוד רשלנות רפואית, ולמרות שהרופאים במדינת ישראל עובדים בתנאים קשים במיוחד, הרי שמדובר על מקצוע שבידיו יש את היכולת להעניק או לקחת חיים, ולפיכך מידת האחריות המצופה מהרופא היא גבוהה לעין שעור.

דברים שחשוב לדעת לפני תביעות רשלנות רפואית


אם אתם או מישהו מקרוביכם נפגע כתוצאה מאבחון או טיפול רפואי לקוי, הרי שיש ביכולתכם להגיש תביעות רשלנות רפואית כנגד העוולה שנעשתה לכם.
חשוב כמובן להתייעץ עם עורך דין עוד לפני שמתחילים את התהליך, על מנת שיוכל לתאר לכם בצורה הפשוטה והמדוייקת ביותר מה עומד לפניכם ומה הם הסיכויים שלכם לזכות, שכן תביעות רשלנות רפואית יכולות להיות מתישות במיוחד, על כן, לא תמיד אנשים מעוניינים להכנס אל התהליך, במידה והרשלנות שנעשתה לא הייתה גדולה מדיי, עם זאת, במקרה בו נעשה נזק של ממש הרי שחשוב מאוד לא לוותר על התביעה, ולא רק לטובת הצדק הפרטי שלכם אם כי גם לטובת תרחישים עתידיים שיכולים להמנע בזכות התביעה שלכם.
על תביעות רשלנות רפואית חל חוק ההתיישנות, כלומר עם חלוף שבע שנים מרגע התקרית לא ניתן יהיה לתבוע יותר את הרופא או את בית החולים לטובת העניין, על כן, חשוב מאוד להגיש תביעות רשלנות רפואית עד תום שבע שנים.
חשוב להבהיר שתהליך הגשת התביעה גם הוא לוקח זמן, לפעמים זמן רב, לכן חשוב גם לא להמתין לדקה התשעים ולהגיש את הבקשה לתביעה כמה שיותר מוקדם, על מנת לא להיות מוגבלים בזמן.
כאמור, תביעות רשלנות רפואית עלולות להיות סבוכות וארוכות, יחד עם זאת, במרבית המקרים הן שוות את המאמץ ולא רק בגלל הפיצוי הכספי אותו מקבל התובע במידה וזכה בתהליך, אם כי בזכות תחושת הצדק שנעשתה שלעיתים מקלה במידה מסויימת על הנזק שנגרם. חשוב להבהיר שתהליך הגשת התיק הוא תהליך ארוך במסגרתו נעשות פעולות שונות, ועל כן, לפני שנכנסים לתהליך תביעות רשלנות רפואית חשוב להאזר בסבלנות רבה והלך רוח.
קטגוריות
רפואה

תגובות

  1. הסמל האישי של itay.gilor
    מאמר טוב - אבל לא ממש הבנתי באילו מקרים כן אפשר לתבוע ובאילו לא.

    הייתי שמח לקבל כמה דוגמאות.

    רשלנות רפואית


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים