הצג גיליון RSS

InterMent

יעוץ זוגי

דרג פוסט זה
יעוץ זוגי הינו שלב קריטי בכל מערכת יחסים שהיא. נהוג לומר כי מערכת יחסים שלא התנסתה בקבלת יעוץ זוגי איננה תקינה. מבחינת המספרים, אחוז גדל והולך של זוגות פונים לקבלת יעוץ זוגי על ציר הזמן השנתי. כלומר, בכל שנה ושנה יש יותר ביקוש לקבלת יעוץ זוגי. רוב הזוגות שקיבלו יעוץ זוגי אכן הצליחו לשקם את מערכת היחסים. כמובן שיש מקרים שבהם גם טיפול של יעוץ זוגי לא הועיל ומערכת היחסים נאלצה להגיע לסיומה. לעיתים דווקא יעוץ זוגי מחד את המצב של המערכת בצורה מדויקת שמבהירה כי אין כל סיכוי לשיקום. הרעיון של הייעוץ הזוגי זה להבטיח כי נעשה כל מאמץ להצלת היחסים. כמו כל דבר בחיים, לפרק הרבה יותר קל מלהרכיב בחזרה. לכן שווה לפנות לייעוץ לפני שמקבלים החלטה הרת גורל של פרידה או גירושין.

טיפול יעוץ זוגיהרעיון להעניק יעוץ זוגי מתבסס על ההנחה כי נחוצים שניים לטנגו. כלומר, יעוץ זוגי מבטיח כי שני הצדדים יעשו מאמץ אחרון לטובת שיקום היחסים. לעיתים כתוצאה מאותו יעוץ זוגי הזוג יגיע למסקנה שצריך לנסות תקופת היפרדות כדי שיהיה סיכוי להתאחד מחדש בהמשך. מי שמעניק את אותו טיפול של יעוץ זוגי הם פסיכולוגים שחלקם חבו על בשרם משברים ביחסים עם בני הזוג ולכן יכולים לסייע רבות. הרי אין כמו מומחה לתחום של יעוץ זוגי שמנסה לעזור ולסייע מתוך ניסיון אישי. ככל שהגורם המייעץ מנוסה ומשופשף יותר, כך יש יותר סיכוי כי הוא ישכיל לנווט את מערכת היחסים בחזרה למסלול הנכון. מדובר על מאמץ מרוכז בו מעורבים גם היועץ וגם שני בני הזוג. ההליך אולי קשה מבחינה רגשית אבל שווה את המאמץ.

יעוץ זוגי קבוצתיאחת הגישות המתקדמות כיום מתמקדת במתן יעוץ זוגי קבוצתי. כלומר, מארגנים קבוצת תמיכה של זוגות שבמרכזה מתן יעוץ זוגי או יותר נכון ייעוץ בענייני זוגיות. יעוץ זוגי מחייב נוכחות של שני בני הזוג אבל יכול גם לכלול מספר זוגות במקביל. היתרון של יעוץ זוגי קבוצתי הינו בכך שהזוגות השונים יכולים לשתף ולחלוק את הבעיות במערכות היחסים ובכך לתמוך אחד בשני. יעוץ זוגי נחשב לכלי ראשון במעלה בכל מה שקשור לסייע למערכות יחסים שנקלעו למשבר. הצד השלישי, זה שממלא היועץ, הוא גורם שיכול להתבונן בצורה מקצועית ואובייקטיבית על מערכת היחסים שלפניו ולסייע רבות להצלת הקשר. גם מקרים שנראים כדרך ללא מוצא, תמיד יש תקווה למצוא את האור בקצה המנהרה.

עודכן ב: 07/08/2011 בשעה 08:41 על ידי InterMent

תגיות: יעוץ זוגי
קטגוריות
עסקים

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים