הצג גיליון RSS

InterMent

ללא גלוטן

דרג פוסט זה
מאכלים ללא גלוטן הם בגדר המלצה רפואית לאלו מבינינו שמערכת העיכול שלהם בריאה לחלוטין אבל חוק בל יעבור לחולי צליאק. המשמעות של חיים ללא גלוטן זה איסור לאכול מוצרים שיש בהם קמח חיטה כגון לחם, עוגות ושאר המאפים. יש תעשיה שלמה של מאכלים, כולל לחמים ללא גלוטן שמיועדים במיוחד לחולי הצליאק. כיום כבר יש אג'נדה רפואית שלמה שמעודדת צריכת מאכלים ללא גלוטן גם עובר הבריאים שבינינו.

מבחינה כלכלית הרי שמאכלים ללא גלוטן יקרים יותר בגלל שהם מיוצרים במיוחד. אבל כשהבריאות הגופנית שלנו עומדת על הפרק, כל מחיר עבור אותם מאכלים ללא גלוטן נראה מוצדק. עבור חולי הצליאק ישנם דרכים לקבל סיוע חלקי במימון אורך החיים הייחודי בגלל שמדובר באילוץ רפואי. גם מקרב האנשים שנמנעים מצריכת גלוטן מסיבות שאינן צליאק, יש כאלו שמצליחים להמציא אישורים רפואיים לכך על מנת לזכות בסבסוד מסוים.

עוגה ללא גלוטן


עבור ילד חולי צליאק, אין קושי גדול יותר מאשר ללכת ליום הולדת ולא לאכול כלום. ברוב המקרים הוא מביא מהבית חתיכת עוגה ללא גלוטן על מנת שלא לגווע ברעב. כמובן שביום ההולדת שלו כבר יכנו מראש עוגה ללא גלוטן. כל חולה צליאק יודע כבר מגיל צעיר כי הוא חייב להקפיד על דיאטה ללא גלוטן. התקווה הגדולה היא כי הרפואה המודרנית תצליח למצוא פיתרון רפואי לכל אותם "חולים" שחיים ללא גלוטן.
בינתיים, לא נותר לאותם אנשים רגישים להמשיך ולהקפיד לאכול אך ורק מאכלים ללא גלוטן. אמנם מי שגדל כך כבר מורגל לצרוך רק מאכלים נטולי גלוטן אבל התסכול תמיד מהדהד בראש, בעיקר כשמדובר על מאכלים שאין להם גרסת "צליאק".

החיים ללא גלוטן


לחיות ללא גלוטן זה אתגר לא קטן. כל שהיה ממושכת מחוץ לבית מחייבת היערכות לקראת אכילת מאכלים ללא גלוטן. בכל אירוע או מסעדה יש להקפיד על כך שיגישו לנו אוכל ללא גלוטן. לעיתים יש להביא מהבית מאכלים ארוזים ולא מתכלים ללא גלוטן על כל צרה שלא תבוא. להתחיל לחפש דברי מזון ללא גלוטן באזור לא מוכר יכול להימשך שעות.

אם כי חייבים לציין כי על ציר הזמן יש כל הזמן התווספות של מאכלים נטולי גלוטן בשווקים. תעשיית המזון הבינה כי מדובר על נתח שוק לא מבוטל וכתוצאה מכך מפתחת יותר מוצרים ללא הגלוטן. כשם שלמגזר הדתי יש כוח השפעה כצרכנים מאוחדים, כך גם לחולי הצליאק הולכת ונוצרת השפעה כגוף צרכני שיש לקחת בחשבון בעת הניסיונות להרחיב את מעגל הלקוחות.
תגיות: ללא גלוטן
קטגוריות
רפואה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים