הצג גיליון RSS

InterMent

מנשאים

דרג פוסט זה
מנשאים משמשים את ההורה כבר עוד מרגע לידתו. מנשאים מאפשרים נשיאה נוחה של התינוק בסמוך לחזה של ההורה, כך שהקרבה ביניהם גדלה ויש יותר שטח מגע. בתקופה זו בה התינוק מבלה בתוך מנשאים, הוא נהנה מתנוחה בה הוא מעורסל בצורה עוברית, צורה המוכרת לו, וכך גם ניתן להקל על כאביו ולשמור על עמוד השדרה שלו. הורים מסוימים אף מדווחים על תקשורת טובה יותר בינם לבין תינוקם מאז תחילת השימוש במנשאים. במידה והתינוק סובל מבעיות גזים, ישנה תנועת נענוע בעת שהייתו במנשא, ויחד עם התנוחה בה הוא שוכב, ניתן להקל על כאביו, ולו במעט. לאימהות מניקות, השימוש במנשא יכול להקל על פעולת ההנקה, כאשר המנשא מאפשר הנקה אינטימית. בנוסף לכל אלה, מנשאים מפזרים את משקל הילד על ההורה, כך שהוא אינו מוטל כולו בצדו האחד של ההורה בלבד כמו בעת הרמה רגילה של תינוק, וכך גם ההורה מצליח לשמור על בריאותו.

למה להשתמש במנשאים


כיום הורים רבים רואים מנשאים כפריט המכיל יתרונות רבים בכל הקשור לקשר בינם לבין תינוקם. יחד עם זאת, הם יודעים כי אין להתפשר על בטיחות התינוק ועל שלמות עמוד השדרה שלו, מה שעלול להיפגע במידה ונרכוש מנשאים לתינוקות אשר לא מתאימים. מנשאים לא מתאימים עלולים להפעיל לחץ רב מידי על הגב התחתון של התינוק, מה שעלול להוביל להחלקת חוליה ולכאבים רבים. יחד עם זאת, ישנם מנשאים לתינוקות אשר מסייעים לשמור על התפתחות תקינה של גב התינוק, וגם מוסיפים לחיבור בין ההורה הנושא לבין הילד. בחירת מנשאים לתינוקות הינה בחירה חשובה אשר יש לבצע בקפידה מכיוון שקיימים סוגי מנשאים רבים, והמבחר עלול לעיתים לבלבל אותנו ולפגוע בכושר הבחירה שלנו. ישנם כאלה הטוענים כי המנשא טוב ביותר הוא הסלינג- לולאה מבד אשר עוברת מתחת לזרוע אחת ומעל הכתף הנגדית שלה. מנשאים אלה מגיעים במגוון סוגים, אך עדיין ישנם דברים שרצוי ותוודאו הקיימים במנשא שלכם.

מנשאי סלינג וטיפים


בעת בחירת מנשאי סלינג, דאגו לבחור אחד אשר תומך בצוואר תינוקכם באופן הטוב ביותר, כך שהוא יוכל לשאת את הראש שלו באופן עצמאי. מנשאים אלה יוצרים פעולת ערסול אצל התינוק בדיוק כפי שזרועותייך מערסלות אותו, וזה בניגוד למנשא האנכי. בנוסף, דאגו כי מנשאים אלה לא יפילו מעמסה על עמוד השדרה של התינוק בשלבי ההתפתחות המוקדמים שלו. כמו כן, בסביבות גיל 4-5 חודשים, התינוק מתחיל להביע יותר עניין בסביבתו והוא נהיה יותר זקוף. לכן, מנשאים טובים צריכים לאפשר לו לשבת בצורה נוחה כאשר רגליו משוכלות. באופן זה, המשקל יכול להתפזר באופן אחיד דרך רגליו וירכיו. כך המשקל עובר מלהיות מוטל על עוד השדרה, לרגליים, וגב התינוק לא נפגע.

עודכן ב: 17/08/2011 בשעה 17:08 על ידי InterMent

קטגוריות
עסקים

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים