הצג גיליון RSS

InterMent

פטנטים

דרג פוסט זה
תחום הפטנטים מעסיק לא מעט אנשים, וישנם רבים המתעניינים בו. ישנם כאלה המעוניינים להיות עורכי פטנטים, אשר הם אלה המבצעים בדיקות בקרה ומוודאים כי אין עוד פטנט בעולם המושתת על המצאה אשר עמה כרגע הגעת למשרד. אם ברצונך להיות עורך פטנטים בארץ, ראשית תצטרך להיות תושב ישראל. לאחר מכן, בתור מועמד למשרת עורך פטנטים במשרד התעשייה והמסחר, יהיה עליך לעבור בחינות יסודיות ומקיפות אשר יוכיחו את הידע שלך הן בעולם ההנדסה והן בעולם דיני הפטנטים. רישום פטנטים הוא דבר בין לאומי, ועקב חשיבות זו, לרישום פטנטים יש השלכות בין לאומיות. עקב הסיבה הפשוטה אשר לפיה אישור הזכאות מעניק זכאות בין לאומית לצורך בשימוש בפטנטים ובפיתוחם, עורכי פטנטים נבחרים בקפידה, ועליהם להוכיח במהלך המיונים לתפקיד יכולות שליטה מלאה בשפה האנגלית ובשפה העברית.

התפתחות פטנטים בישראל


ישנם אנשים לא מעטים אשר מאמינים כי גל העלייה הגדול אשר החל להגיע מקרב מדינות חבר העמים למדינת ישראל במהלך שנות התשעים העניק תרומה משמעותית למעמד ישראל כמדינת פטנטים. כמעט ומחצית מקרב העולים לארץ היו אנשי אקדמיה בעלי השכלה ובעלי תארים מתקדמים במגוון תחומי המדעים, והם לא עצרו, אלא המשיכו בעבודתם גם בארץ. בנוסף לכך, האוניברסיטאות הישראליות נחשבות לטובות ומתקדמות בכל הקשור לתחומי הטכנולוגיה ומדעי הטבע, מה שמספק קרקר פורייה לפיתוח ולרישום של מגוון פטנטים, והמצאת פטנטים חדשים. בימים אלו, רישום פטנטים על המצאות ייחודיות ומהפכניות כמו המצאת הגלגל הינו דבר אשר קשה מאד לביצוע. פטנטים מודרניים רבים מהווים קומבינציות ופיתוחים הנסמכים ומושתתים על המצאות קיימות, בעוד פטנטים ישראליים רבים נרשמים על ידי מוסדות, גופים ומיני חברות ישראליות. המצאות ישראליות מעטות בלבד הן כאלה אשר הומצאו על ידי אינדיבידואלים אשר נתקפו על ידי הבזקי גאונות.

פטנטים


פטנטים אלה המצאות אשר נרשמות ברישום פטנטים, ולכן כל הזכויות עליהם שמורות לממציאם באופן בלעדי, אך למשך תקופה קצובה. פטנט יכול להיות מסוגים שונים של המצאות, החל ממכשירים וכלה בפיתוח הליכים טכנולוגיים. מספר הפטנטים המוגנים אשר נמצאים תחת רישום ברחבי העולם כיום הינו רב, וביניהם נמצאות חלק מההמצאות הגדולות ביותר אשר ידע האדם. לדוגמה, שם תוכלו למצוא את הטלפון, תקליטון המחשב, רדיו ועוד. לצד פטנטים חשובים אלה תוכלו למצוא אף מגוון המצאות קטנות אשר פחות מוכרות לעולם, ולעיתים הן יכולות להיתפס כמצחיקות, מוזרות, מפתיעות וכדומה. כמו כן, תוכלו למצוא פטנטים אשר מעניקים מענה לצרכים גדולים, לצד פטנטים המציעים מענה לצרכים הקטנים יותר של האדם.

עודכן ב: 07/09/2011 בשעה 18:43 על ידי InterMent

תגיות: פטנטים
קטגוריות
עסקים

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים