הצג גיליון RSS

InterMent

סדנאות גיבוש

דרג פוסט זה
סדנאות גיבוש הם הגרסה האזרחית לגיבושונים הצבאיים. סדנאות גיבוש נפוצות בעיקר בקרב ארגונים שמגייסים צוותי עבודה ועל כן רוצים לבחון את התאמת המועמדים לעבודת צוות בתנאים וסיטואציות שונות. סדנאות גיבוש רבות מתקיימות על ידי מנחה מקצועי כאשר המעסיקים הפוטנציאליים משקיפים מן הצד. כל מי שמשתתף באי אלו סדנאות גיבוש מן הראוי שיהיה מודע למספר כללי עשה ועל תעשה. כמעט בכל אותן סדנאות גיבוש שנועדו לבחון מועמדים למשרה מסוימת מחפשים את אותן תכונות אצל המשתתפים השונים. סדנאות גיבוש באות לבדוק תפקוד של הפרט בתוך קבוצה, מנהיגות ויכולת לקבל מרות. כמו כן באמצעות הפעילות הקבוצתית ניתן לאבחן ביתר קלות סוגיות של ביטחון עצמי, יצירתיות וכושר אלתור שחיוניים כיום כמעט לכל משרה בדרג ניהולי זוטר ומעלה.

סדנאות גיבוש מתקדמות


הרבה פעמים ארגונים שונים עורכים סדנאות גיבוש במנותק מהסביבה שבה אמורה המשרה להתבצע. סדנאות גיבוש רבות מועברות בחיק הטבע על מנת לחשוף את המשתתפים לטבעם האמיתי. המיקום של סדנאות גיבוש בסביבה לא מוכרת מאפשרת לבחון גם תפקוד במצבי לחץ והתמצאות במרחב לא מוכר. למרות השוני הרב הרבה תכונות שנחשפות בעת אותן סדנאות גיבוש בחיק הטבע מלמדות על התפקוד של המועמדים בסביבה המשרדית. ישנן גם הרבה סדנאות גיבוש שרק בסופן המועמדים מקבלים מידע על אופי המשרה והתפקיד אליו הם נבחנו. סדנאות הגיבוש מאפשרות לבחון במקביל מספר מועמדים ובכך לחסוך זמן יקר שהליך המיון גוזל. לעיתים ארגונים שונים מנהלים סדנאות עבור עובדים קיימים על מנת לגבש אותם מחד ולסמן את המועמדים לקידום מנגד. בכך מקרה מבחינת עובדי הארגון הסדנאות הן שבירת שגרה מבורכת שכולם נהנים ומפיקים מהן תובנות לגבי תפקודם ולגבי חבריהם לארגון.

סדנאות גיבוש מקצועיות


ישנם גופים עסקיים כיום שמתמחים בהעברה של סדנאות גיבוש בהתאם לדרישות הארגונים השונים ששוכרים את שירותיהם. סדנאות גיבוש הם כלי מאוד אפקטיבי לקבלת מושג לגבי המועמדים השונים והיכול האינדיבידואלית של כל מועמד ומועמד. בדומה לגיבושים הצבאיים, סדנאות גיבוש בודקות גם את המדד הסוציומטרי של המועמדים. עבור משרות שדורשות עבודת צוות סדנאות גיבוש הן כלי חיוני ויעיל ביותר לבחינת ההתאמה של המועמדים השונים. לעיתים יש סדנאות גיבוש שבוחנות מספר מועמדים למספר משרות במקביל. המדד הסוציומטרי גם בוחן את מידת התחרותיות וכוח הרצון של כל מועמד. ישנן משרות שבהם מחפשים דווקא את האינדיבידואליים והעצמאיים ולא את החברותיים והמשתפים. לכל משרה מותאמת פעילות וסדנה אחרת.

עודכן ב: 21/12/2011 בשעה 14:10 על ידי InterMent

קטגוריות
עסקים

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים