הצג גיליון RSS

InterMent

מטען חורג

דרג פוסט זה
בכדי לטפל ביעילות ובבטיחות במה שמוגד בתור מטען חורג ישנו צורך לפנות למובילים מקצועיים ומנוסים. טיפול רשלני בכל סוג שהוא של מטען חורג יכול להוביל לתאונות מיותרות וחלילה וחס גם לנפגעים בנפש. כמדברים על מטען חורג הכוונה ברוב המקרים הינה לציוד מכני כבד או מטעו שמכיל חומרים מסוכנים. בכל מקרה אין להניח את הטיפול בכל מטען חורג יהיה אשר יהיה לגורם לא מוסמך. ישנם הרבה חברות שינוע והובלה שמציעות שירות של הובלת מטען חורג אבל לא כולן באמת יודעים ומכירים את כל הנהלים שקשורים לכך. בנוסף, ישנה אכיפה מוגברת בכל מה שקשור להובלה של מטען חורג כך שמי שמוביל אותו שלא על פי הנהלים צפוי לקנסות כבדים ואפילו שלילת רישיון עסק. במקרים מסוימים האחריות המשפטית מוטלת גם על מזמין העבודה כך שבתור לקוחות חלה עליכם החובה לעבוד רק עם מובילים מוסמכים. על האחריות המוסרית אין מה להוסיף כיוון שהיא ברורה לכל. בסופו של דבר פגיעה בסביבה מפשיעה על איכות החיים של כולנו.

הובלת מטען חורג


הובלה של מטען חורג מחייבת להצטייד באמצעי הובלה מתאימים, נהגים שעברו הסמכה לכך וכמובן אישורים לטיפול ושינוע של מטענים חורגים. הובלה ושינוע של מטען חורג שלא בהתאם לנהלים מהווה עבירה חמורה על החוק בכלל ועל כללי הבטיחות בפרט. כל מי שמחפש מוביל למטרת הובלה של מטען חורג מן הראוי שיוודא כי אותו מוביל אכן מחזיק בכל האישורים והציוד הנדרשים לכך. לצערנו כבר היו מקרים שבהם הובלה רשלנית של מטען חורג נגמרה בתאונה שגרמה לנזקים בציוד ובנפש. ברוב המקרים החברה שמבצעת הובלה של מטען חורג מעסיקה גם קצין בטיחות שמוודא שכל הובלה מבוצעת על פי הנהלים והתקנות הנדרשות כחוק.

מטען חורג ומסוכן


השילוב של מטען חורג וחומרים מסוכנים מהווה אתגר לא קטן עבור חברת השינוע. מטען חורג מהווה מפגע מבחינת הגודל והממדים שלו, מטען מסוכן מכיל חומרים שיכולים להיות או נפיצים או רעילים. כאשר משלבים בין אותו מטען חורג לחומרים המסוכנים הרי שמתקבלת תרכובת שמחייבת טיפול בפינצטה. במיוחד עבור מקרים כאלה מומלץ לפנות אך ורק למי שמעסיק קצין בטיחות שיפקח על כל ההובלה של אותו מטען חורג ומסוכן. כל הובלה של מטען חורג ומסוכן שלא בהתאם לנהלים ובליווי של גורם שמוסמך לפקח על כך מהווה סיכון סביבתי ואישי. כל תקלה הכי קטנה יכולה להפוך במהרה לאסון אקולוגי, בטיחותי ומסכן חיי אדם בו זמנית.
תגיות: מטען חורג
קטגוריות
עסקים

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים