הצג גיליון RSS

InterMent

עבודה מהבית

דרג פוסט זה
העידן המקוון שבו אנו נמצאים הביא לכך שיותר ויותר אנשים מבצעים עבודה מהבית. במונח עבודה מהבית הכוונה הינה הן להפיכת הבית למקום עבודה והן לעודה שאנשים מביאים עבודה ממקום העבודה לבית. עבור רבים וטובים עבודה מהבית נראית כפיתרון מושלם לשלב קריירה עם משפחה אבל לא כך הם פני הדברים בפועל. עבודה מהבית דורשת הרבה משמעת עצמית ובעיקר יכולת לחתוך את הבילוי בקרב המשפחה ולסור לחיק העבודה. כמו כן הרבה פעמים בגלל שמצבעים עבודה מהבית נוצר מחסור מעיק בחברה. בעבור הרבה פרילנסרים ועצמאיים הצורך להיות בקרב חברה אנושית גורם לוותר על האופציה של עבודה מהבית. מומלץ לנסות תחילה לעשות עבודה בהיקף נמוך מהבית ולא לקפוץ ישר למים העמוקים. צריך גם לבדוק באיזה שעות הראש יותר צלול והתפוקה יותר גבוה. בכל אופן הרעיון שלאחר שהילדים ילכו לישון תתפנו לעבודה לא תמיד עובד . שכן אנחנו בכל זאת בני אדם בשר ודם בעלי מוגבלויות פיזיות מובנות. צריך לקחת את סך שעות הערנות שלנו ולחלק בצורה יעילה על פני המטרות השונות כגון ילדים, עבודה, קניות וסידורים.
עבודה מהבית של השכן

אופציה מעניינת לגבי עבודה מהבית הינה עבודה במחסן או אצל השכנים. כלומר, באמצעות המעבר הפיזי מהחלל הבית לחל אחר בקרבת מקום, ניתן להקל את הקונפליקטים השונים של עבודה מהבית. אספקט נוסף של עבודה מהבית קשור לחוסן הנפשי. מכוון שברוב המקרים עבודה מהבית באה לידי ביטוי באמצעות ישיבה ארוכה מול המחשב, לנפש נוצר צורך לצאת למרחב על מנת להתאוורר. כלומר כל מי ששוקל את האופציה של עבודה מהבית חייה לחשוב כיצד לבנות סדר יום שפוי ולא להישאב אל תוך העבודה. ניהול זמן יעיל זה גם כלל חשוב על מנת לצלוח את האתגר של העבודה הביתית.
מתחילים עבודה מהבית

השלב הראשון על מנת להתחיל לבצע עבודה מהבית זה לעצב סביבת עבודה נוחה. חשוב לזכור כי עבודה מהבית פירושה שהבית מהווה גם משרד ולכן הנוחות חשובה מאוד. מי שמבצע עבודה מהבית מסביבת עבודה שאיננה מטיבה עימו למעשה שם לעצמו מקלות בגלגלים. כמו כן מי שעבורו עבודה מהבית זה בעצם המשך של יום העבודה חייב לדעת לעשות פאוזה מרגע כניסתו לבית ועד שהוא צולל חזרה לענייני העבודה. עבור בני הבית האחרים כאשר אחד מן ההורים מבצע עבודה מהבית זה לעתים יותר מתסכל מאשר שאותו הורה מגיע הבית מאוחר בגלל העבודה.
תגיות: עבודה מהבית
קטגוריות
עסקים

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים