הצג גיליון RSS

InterMent

אבקת חלבון

דרג פוסט זה
שוק תוספי המזון מורכב ומגוון הרבה מעבר למה שרוב הציבור יודע ומכיר. ישנם תוספים לכמעט כל מחסור תזונתי שרק ניתן לעלות על הדעת. מבין כלל תוספי המזון המוכרים, אבקת חלבון מהווה את התוסף החשוב והחיוני מכולם. למעשה באמצעות אבקת חלבון ניתן להשלים את רוב החסרים שנוצרים בגוף. אבל השימוש העיקרי של אבקת החלבון הנו דווקא לא עבור אלו שחסרים להם מרכיבי תזונה שונים אלא עבור אלו שזקוקים לתוספות.

אבקת חלבון ספורטיבית


בעולם הספורט אבקת החלבון כבר הפכה לבת בית. ספורטאים מכל הענפים צורכים אבקת חלבון על בסיס כמעט קבוע. שכן הפעילות הגופנית המאומצת דורשת להזין את הגוף בתזונה שמסייעת להליכי בניית השרירים. אבקת חלבון ממלאת תפקיד חשוב בסיוע למערכות הגוף הטבעיות בהליך בניית השרירים וחיזוקם.

פיקוח חלבוני


צריכה של תוספי מזון בכלל ואבקת חלבון בפרט מחייבת פיקוח צמוד של צד ב'. כלומר,ף אין לקחת אבקת חלבון ללא אישור רפואי וללא פיקוח של רופא מומחה או תזונאי מוסמך. ספורטאים שמתעתדים לקחת אבקת חלבון מומלץ להם בחום לעשות זאת בשיתוף מלא של המאמן האישי. צריכה לא מבוקר ת של תוספי מזון יכולה לגרום יותר נזק מאש להביא תועלת.

אבקת התמכרות


כמו אבקות אחרות מתחומים אחרים, גם אבקת חלבון יכולה למכר. הגוף שמתרגל לקבל תוספת על בסיס קבוע של אבקת חלבון, יתקשה להסתדר בלעדיה באם ההספקה תיחתך באחת. אשר על כן חשוב לא רק להתחיל לצרוך אבקת חלבון בצורה מבוקרת ובפיקוח, אלא גם להפסיק את השימוש בה בצורה הדרגתית. המינון והתדירות של צריכת אבקת החלבון הנם פועל יוצא של תכנית עבודה שתיבנה באמצעות המאמן או המלווה המקצועי. חשוב מאוד לעבוד לפי תכנית מסודרת ולא על פי אינטואיציה. בסופו של דבר מדובר על הגוף שלנו שבניגוד למכונה לא ניתן להמציא לא חלקי חילוף.

חלבון


לחלבון שמור תפקיד מרכזי בעיצוב וחיזוק המערכת החיסונית מחד ומערכת בניית השרירים והעצמות מנגד. מבין כל אבות המזון החלבון מהווה את המרכיב החשוב ביותר. ישנם הרבה סוגים של חלבונים שאת כולם הגוף יודע לבנות ולהתאים באופן טבעי. אבקת החלבון מהווה תוספת מרוכזת עבור אותם מקרים נקודתיים שבהם פעילות גופנית מואצת או תפקוד גופני לקוי דורשים זאת. בניגוד לשאר אבות המזון שהגוף יכול להפיק אותם מהחלבונים, הרי שאת החלבונים הגוף חייב לקבל כמות שהם. בכל מקרה מומלץ לצרוך מזון טבעי מבוסס חלבונים לפחות פעם ביום.

עוד מאמר בנושא אבקת חלבון

עודכן ב: 15/04/2013 בשעה 12:15 על ידי elichairubin

תגיות: אבקת חלבון
קטגוריות
בריאות וכושר

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · משחקים · אחסון אתרים