הצג גיליון RSS

shayber

כלבים לילדים

דרג פוסט זה

משחר ההיסטוריה הכלב הוא ידידו הטוב של האדם או לפחות מאז שהכלבים של בני ישראל לא נבחו ביציאת מצריים והסגירו אותנו לפרעונים. האדם תמיד שוקל לצרף למשפחתו כלב ובמיוחד כחיית מחמד לילדים.
אם אתה שוקל להביא כלב לילד ובדיוק הכלבה של השכן המליטה גורים או שאולי הילדים התלהבו מגור כלבים שראו בחנות חיות ובוכים לך יום ולילה שהם רוצים אותו, כדאי שתשקול שוב לפני שאתה ממהר בהבאת כלב לילד. בחירת סוג הכלב המתאים ביותר לילדיכם היא מלאכה שאין להקל בא ראש.
אז איך בדיוק יודעים איזה גזעי כלבים מתאימים לילדים? והאם בכלל זה משנה?

גידול כלבים בבתים הוא דבר נפוץ אצל בני האדם, אבל רוב האנשים בוחרים כלבים כמו שהם בוחרים גרעינים בפיצוציה השכונתית. בהרבה מיקרים בגלל בחירה לקויה זה מסתיים בנטישת הכלב. לפעמים גור הכלבים שגדל כבר גדול מידי בגודלו לדירה, מהווה נזקים לדירה ובמקרים קיצוניים גם שומעים על כלבים שתקפו ילדים של בעליהם.

אז בכל זאת כדי לא להגיע למצבים עגומים אלו יש כמה פרמטרים שצריכים לקחת בחשבון לפני שמאמצים כלב:

יש לקחת בחשבון איך לקיים סביבה אוהבת ונוחה גם לילד וגם לכלב.
תמיד יש לחפש גזע כלבים שידוע באהבתו לילדים. ובכן למרות הדעה הרווחת כי כל הכלבים אוהבים ילדים זה פשוט לא נכון, גזעים מסוימים פשוט חסרי סבלנות כלפי ילדים. יש לקחת בחשבון שילד לעיתים קרובות יציק לכלב ולכן הילד זקוק לכלב בעל סבלנות ועמיד למצבי לחץ. כלבים מסוג זה אוהבים את הבלגן, המשחקים והרעש של ילדים, למעשה כלבים אלו התנהגו כמו ילדים בכל גיל. כלב בעל נפש צעירה וחופשית יבטיחו חבר טוב לילד ומישהו שלא ימאס לו לשחק עם ילדיכם.

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא סוג וגודל הדירה בה אתם גרים. גזעים שונים של כלבים הם בעלי גדלים שונים, חלקם גדולים יותר וחלקם קטנים יותר. לא בטוח שהגדול יהיה בעייתי לדירה קטנה ללא חצר כי ישנם כלבים קטנים בעלי אנרגיות מטורפות שיהוו קושי בדירה קטנה.

דבר אחרון שיש לקחת בחשבון הוא האם אתם מחפשים כלב מאולף ומבוגר יחסית או כלב לא מאולף במידה ואתם רוצים לאלף אותו בעצמכם או לקחת חלק פעיל ביחד עם הילדים ב קורס אילוף כלבים לכלבכם.

השמת דגש ושיקול דעת בבחירת סוג הכלב הנכון לילדיכם יבטיחו הנאה למשפחתך ולחיית מחמד החדשה שתבחר, למשך שנים.
אם עדיין אתם לא בטוחים בעצמכם תמיד ניתן לפנות למומחה על מנת לקבל ייעוץ לבחירת גור.

:friends:עודכן ב: 31/05/2009 בשעה 19:26 על ידי shayber

קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים