הצג גיליון RSS

shayber

טיפול בהפרעות קשב וריכוז

דרג פוסט זה
הדור הצעיר של ימינו, המבלה את רוב זמנו במשחקי וידיאו ומשחקי מחשבים, נותן מוטיבציה והשראה לחוקרים לבדוק טיפול בהפרעות קשב וריכוז אצל ילדים דרך משחקים אלו. חוקרים רפואיים בימינו בודקים אם ניתן להקל על ילדים ואף אצל מבוגרים, הסובלים מהפרעות קשב וריכוז, בעזרת שימוש בקונסולות משחקים הקיימות היום בשוק כמו פלייסטיישן ואקס בוקס ובעזרת משחקי מחשב.

ילד הסובל מ- ADHD המבלה שעות במשחקים ב- PlayStation ללא מכשיר הנועד לטיפול בבעיות קשב וריכוז המתחבר לקונסולת המשחקים, לא יפיק מכך הקלה בתסמינים של הבעיה. קיים בשוק מכשיר שפותח על ידי NASA ומתחבר למערכת המשחקים, בזמן שהילד משחק ומאבד ריכוז המערכת תקלוט את אי הריכוז וההתפזרות של הילד ופשוט תגרום למשחק להפסיק להגיב. הפסקה של המשחק פשוט תמשוך את הילד להיכנס שוב לפוקוס ולזון המתאים כדי להמשיך בפעולה תקינה של המשחק. משהו בסגנון של המקל והגזר, פעולה זו למעשה מאמנת את המוח ומרגילה אנשים עם הפרעות קשב וריכוז לתרגל ריכוז.

מומחים לתופעת ה- ADD מסבירים כי לסובלים מהבעיה, גלי המוח באזורים מסוימים פשוט מהירים מידי או איטיים מידי, אימון המוח בעזרת מכשיר הניור ופידבק יעזור לסובלים מבעיות קשב וריכוז. להביא את גלי המוח לרמות המתאימות של ריכוז שיאפשר להם התנהלות נכונה, שקולה וטובה ביום יום.

עדיין לא ידועה ההשפעה לטווח הרחוק והאם זה מספיק לטפל בהפרעות קשב וריכוז ללא ריטלין, כמובן ניתן לשלב בין השניים, ישנם מחקרים שמראים כי מטופלים שבעי רצון משיטת הטיפול ומכשיר הניר ופידבק מאושר על ידי ה- FDA האמריקאי, אך אם זאת יש לציין שרופאים עדין ממליצים לא לזנוח את שיטות הטיפול המסורתיות.

הטיפול עצמו נשמע מהנה ומקבל ביקורות טובות, מי שמעוניין לקרוא עוד על הנושא מומלץ לעיין בכתבה שנכתבה ב- USATODAY משנת 2006 אשר ממנה שאבתי את רוב המידע שבפוסט זה.
בהצלחה!!!

עודכן ב: 02/06/2009 בשעה 15:40 על ידי shayber

קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים