הצג גיליון RSS

shayber

עיצוב אתרים מודרני

דרג פוסט זה
אחד השלבים החשובים בפיתוח ובבניית אתרים מסחריים, או כל אתר אינטרנט לצורך העניין, הוא עיצוב אתרים מודרני, נקי ומרשים. עיצוב לאתר הוא חלק בלתי נפרד מרכיבי האתר - החל מהתוכן והנושא של האתר וכלה בלוגו של החברה ובמאפייני המיתוג וקונספט של האתר. עיצוב אתרים חייב לשרת את מטרות האתר, להיות מושך, מזמין ולסייע בהעברת מסר ללקוחות ולקהל הגולשים בו. סגנון העיצוב חייב להתאים לסגנון האתר - בין אם מדובר באתר המשווק אנשי מקצוע כגון רופאים או עורכי דין ובין אם מדובר באתר העוסק במכירת ציוד למסיבות או קייטרינג לחתונה. עיצוב אתרים מודרני יודע להתייחס לכל רכיבי האתר, מתאים אותם לקונספט האתר ומוודא כי הם מתפקדים זה לצד זה באופן חלק והרמוני. :iconrolleyes4qn:

כפתורים וקריאות לפעולה
במידה ואתר האינטרנט מוכר מוצר או שירות כלשהו, חשוב כי עיצוב אתרים מודרני ידגיש אפשרויות אלו ויבהיר ללקוח מהרגע הראשון מה מציע האתר. כפתורים המאפשרים מעבר מעמוד לעמוד חייבים להיות נגישים ומושכים לעין, אך גם להראות כחלק מהאתר ולא ככפתורים מודבקים שאינם קשורים לסביבתם. במידה וישנן קריאות מסוימות לפעולה באתר- כגון רכישה של מוצרים או הרשמה לשירות, גם אלו צריכות להיות מודגשות על ידי עיצוב אתרים, כך שהלקוח ידע לאן לפנות. עיצוב אתרים מודרני חייב להיות נקי, שימושי ולהתחשב ברכיבים אלו על מנת לסייע להצלחת האתר. :yesyes:

עיצוב אתרים אינטראקטיבי
אף על פי הדעה הרווחת כי עיצוב אתרים מודרני משתמש אך ורק במינימום ההכרחי על מנת לייצר אתר אסטתי ונקי, הכנסת רכיבים אינטראקטיביים עדינים לאתר, באופן שאינו גורע מן העיצוב, היא אסטרטגיה שיווקית מעניינת. אחת הדרכים הטובות ביותר לשמור לקוח באתר אינטרנט היא ליצור תקשורת בין הלקוח לאתר. רכיבים כגון איורים ואנימציות, סרטוני וידאו ומראה תלת מימדי, כל אלו יכולים למשוך לקוחות פוטנציאליים ולהחזיק אותם באתר מספיק זמן בכדי לשכנע אותם. חשוב לציין כי הוספת רכיבים שכאלו חייבת להיעשות בדיוק רב תוך כדי התחשבות בקווי העיצוב של האתר ובאופי החברה - שכן אם מדובר בחברה בתחום רציני, כגון עריכת דין או ראיית חשבון, עדיף שלא ליצור רושם שטותי ומשעשע. כמו כן, חשוב לקחת בחשבון כי עיצוב אתרים ושילוב רכיבי פלאש באתר צריכים להיעשות במידה, היות ומנועי החיפוש אינם מפותחים בקריאת פלאש. הגזמה ועומס ברכיבים אינטראקטיביים יכולים לפגום בקידום האתר ולהרתיע מבקרים. :oh:

עיצוב אתרים ותוכן האתר
תוכן האתר, כלומר כלל הטקסטים המופיעים בו, הוא אחד הרכיבים החשובים ביותר באתר, הן מבחינת קידום האתר והן מבחינה שיווקית. עיצוב אתרים מקצועי חייב לקחת בחשבון את התוכן, כולל החלטות כגון גודל האותיות, הפונט, צבע, הדגשות, מיקום התוכן והרקע לתוכן. בעת תכנון עיצוב אתרים מודרני, מומלץ שלא להעמיס בפרטים, צבעים או סגנונות ולשמור על קו אחד ונקי המאפשר קריאה חלקה ומושך את הלקוח להישאר באתר.

:smoke:

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים