הצג גיליון RSS

amita

נאמני ניקיון ואיכות הסביבה

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 15/11/2009 שעה 13:56 (379 צפיות)
נאמני הניקיון של מדינת ישראל
מסתבר שהמשרד להגנת הסביבה יצר מערך "נאמני ניקיון", שתפקידו לפעול לטובת איכות הסביבה. מערך נאמני הניקיון מגייס מתנדבים רבים, המזדהים עם בעיות איכות הסביבה בישראל - וגם רוצים לתרום מזמנם ומיכולותיהם.

תפקידו של נאמן ניקיון יכול לנוע בין חינוך והסברה בנושאי שימור הסביבה, ועד השתתפות בפעילויות ניקיון יזומות, סיוע בחקיקה ועוד. מערך נאמני הניקיון של המשרד להגנת הסביבה מסמיך אלפי אזרחים אכפתיים, המוכנים גם לפעול נגד עברייני איכות הסביבה בעת הצורך.

כל נאמן ניקיון עובר הכשרה מקצועית מקיפה, מטעם המשרד להגנת הסביבה, שבסופה הוא מקבל תעודת נאמן ניקיון. בעל תעודה שכזו יכול לאכוף את חוקי מדינת ישראל בתחום ההגנה על הסביבה, וביכולתו לפעול נגד העוברים על החוק (ואף להגיש דוחות למערכת המשפטית הרלוונטית במשרד להגנת הסביבה). לידיעה - נאמן ניקיון יכול להיות כל אזרח מעל גיל 16, המעוניין לפעול למען שמירה על איכות הסביבה.

נאמני הניקיון של המשרד להגנת הסביבה יכולים לרשום דוחות במקרים הבאים:
השלכת פסולת מכלי רכב ברשות הרבים
הדבקת מודעות במקומות אסורים
נטישת גרוטאות רכב ברשות הרבים

נאמן ניקיון שהיה נוכח בעת עבירה על אחד מהסעיפים שלעיל, רשאי לרשום דוח ולשולחו למשרד להגנת הסביבה. הקנסות הניתנים בעקבות דוחות אלו נעים בין 250 שקלים ועד יותר מ-8,000 שקלים. בשנת 2008 שלח מערך נאמני הניקיון מעל 15,500 דוחות. דוחות אלו נשלחים הן למערכת המשפטית הרלוונטית והן למערך גבייה ואכיפה.

נאמני ניקיון נהנים משפע של פעילויות שנתיות, ובהן: סיורים בנושאי איכות הסביבה, כנסים והרצאות, קבלת משובים על תפקודם ועל עבודתם וכן קבלת פרסי "נאמן ניקיון מצטיין" - הניתנים מדי שנה.

עשרות האלפים שהצטרפו למערך נאמני הניקיון מוכיחים שיש מי שרוצים גם לפעול בנושא איכות הסביבה, ולא רק לדבר על כך. על מנת להצטרף למערך נאמני הניקיון של מדינת ישראל, ניתן לפנות למשרד להגנת הסביבה באתר האינטרנט של המשרד.

נאמני בעלי חיים
לצד נאמני הניקיון, פועלים גם נאמני בעלי חיים שמטרתם לדווח על כל התעללות בבעל חיים. חוק צער בע"ח 1994 מאפשר להסמיך אזרחים לפעול לרווחתם ולטובתם של בעלי חיים, שכן אלו אינם מסוגלים להגן על עצמם מפני התעללות ואכזריות של בני אדם.

בהצלחה לכל המעוניינים לתרום מזמנם עבור ניקיון הסביבה ורווחת בעלי החיים.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים